ورود هزاران پرنده حمایت شده سار صورتی به بیله‌سوار

اردبیل - ایرنا - ماموران یگان حفاظت محیط زیست بیله‌سوار هنگام گشت و کنترل، دسته‌هایی از پرندگان مهاجر حمایت شده و حفاظت شده سار صورتی را در زیستگاه‌های این شهرستان مشاهده کردند.

رییس نمایندگی حفاظت محیط زیست بیله‌سوار گفت: حدود سه هزار قطعه پرنده مهاجر حمایت شده و حفاظت شده سار صورتی بصورت متراکم در حوزه‌های استحفاظی این شهرستان مشاهده و تصویربرداری شد.
بهنام برزگر روز دوشنبه به ایرنا افزود: گونه حمایت و حفاظت شده سار صورتی همه ساله در این موقع از سال جهت تابستان‌گذرانی بصورت مهاجر عبوری به برخی از زیستگاه‌های منطقه مغان بویژه شهرستان بیله‌سوار مهاجرت می‌کنند.
او گفت: این پرنده‌ها بصورت گروه‌های کوچک ۵۰۰ تا هزار قطعه‌ای دیده می‌شوند و تعداد آنها در سال‌های اخیر بدلیل افزایش تدابیر حفاظتی و تامین امنیت این پرندگان در این مناطق رو به افزایش است.
شهرستان بیله‌سوار در قسمت شمالی استان اردبیل و هم مرز کشور جمهوری آذربایجان، دارای منابع آبی منشعب از رود ارس و رودخانه مرزی بالهارود بوده و با توجه به وجود اراضی وسیع کشاورزی و مرتعی در این منطقه، زیستگاه انواع پرندگان وحشی عادی و حمایت شده بومی و مهاجر بوده و هر سال با تغییر فصول، پذیرای تعداد زیادی از پرندگان مهاجر از کشورهای همجوار نیز می‌باشد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =