رعایت نکردن فاصله اجتماعی، ۶۰ واحد صنفی در شیراز را به تعطیلی کشاند

شیراز - ایرنا- رییس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز ، از تعطیلی ۶۰ واحد صنفی غیرمجاز در این شهر خبر داد و بیان داشت:  پیرو ابلاغ آیین نامه های گام دوم مبارزه با کرونا مربوط به فعالیت واحدهای صنفی در چارچوب قوانین اعلام شده و به دنبال آن تشدید بازدیدها از این مراکز از ۱۵ فروردین تا پایان اردیبهشت امسال، ۶۰ واحد صنفی متخلف با دستور مقام قضایی تعطیل شده اند.

احمد رضازاده روز دوشنبه  با بیان اینکه مراکز متخلف به دلیل رعایت نکردن موارد آیین نامه شامل فاصله گذاری اجتماعی تعطیل شده اند افزود: اقدامات کنترلی بهداشتی، بهداشت فردی، استفاده از وسایل حفاظت فردی، بهداشت مواد غذایی و ابزار و تجهیزات و رعایت فاصله اجتماعی ضرورت دارد.

کارشناس مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای والفجر نیز واحدهای صنفی متخلف را شامل لبنیات فروشی، اغذیه فروشی، فروشگاه های جزیی و کلی عرضه مواد غذایی، کافی شاپ، قنادی، نانوایی و میوه فروشی عنوان کرد.

مسعود قنبریان  افزود: تعطیلی یک مرکز در خصوص انجام تخلف های بهداشتی، پس از چندین بار بازدید و ارایه اخطار به متصدی مرکز، با دستور مقام قضایی انجام می شود، بنابراین تمامی فروشندگان موادغذایی که ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارند، اخطار های بهداشتی را جدی بگیرند و برای رفع نقص مشکل های بهداشتی واحد خود تلاش کنند.

وی ادامه داد: در این برنامه ضربتی که از سوی کارشناسان بهداشت محیط در حال انجام است، تمامی صنوف و مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی و همچنین اماکن عمومی مورد بازدید و بررسی قرار می گیرند که در صورت مشاهده تخلف های بهداشتی، برخورد قانونی می شود.

مهندس قنبریان ضمن تشکر از همکاری و حمایت مقام قضایی در مسایل بهداشتی و سلامت مردم و نیز تلاش شبانه روزی کارشناسان و بازرسان بهداشتی، بیان کرد: مرکز بهداشت، ضمن احترام و در نظر گرفتن حقوق متصدیان و مدیران مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، در راستای حفظ و ارتقای سلامت شهروندان، تلاش می کند.

وی تاکید کرد:  شهروندان در هنگام مراجعه به واحدهای صنفی نسبت به رعایت فاصله مناسب در هنگام خرید، به همراه داشتن دستکش و ماسک و استفاده از کارت بانکی به جای پول نقد اقدام کنند و در صورت مشاهده تخلف های بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، می توانند در طول شبانه روز با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند تا در اسرع وقت نسبت به بررسی شکایت اقدام لازم انجام شود.

اخبار مرتبط