بیش از ۴۹ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد در کردستان ضبط شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: کارشناسان این شبکه در اجرای طرح تشدید نظارتی ماه مبارک رمضان موفق به ضبط ۴۹ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم گوشت، مرغ و سایر فراورده‌های دامی فاسد و غیر قابل مصرف شدند.

مجتبی ورمقانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی ماه مبارک ۱۴ هزار بازدید توسط گروه‌های بازرسی و نظارتی دامپزشکی از مراکز تولید، نگهداری، توزیع و مصرف فرآورده های خام دامی در سطح استان انجام شد.

وی اضافه کرد: در نتیجه این بازدیدها کارشناسان دامپزشکی کردستان برای ۱۴۰ مرکز متخلف پرونده قضایی تشکیل شد و ۴۹ هزار و۲۰۰ کیلوگرم فرآورده غیر قابل مصرف نیز از این واحدها کشف و ضبط شد.

مدیرکل دامپزشکی کردستان افزود: ۴۳ هزار کیلوگرم از این میزان فرآورده ضبط شده فاسد در گشتارگاه‌های دام و طیور و ۶ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم نیز از واحدهای صنفی عرضه کننده، کشف شده است.

ورمقانی اضافه کرد: از ۶ اردیبهشت تا روز گذشته چهارم خرداد (ماه مبارک رمضان) هر روز ۶۰ نفر از پرسنل دامپزشکی در قالب ۲۶ اکیپ بازرسی وظیفه نظارت بر مراکز تولید، نگهداری، توزیع، عرضه و مصرف فرآورده های خام دامی در استان را بر عهده داشتند.

وی یادآور شد: در این مدت کارشناسان به صورت میانگین هر چهار روز یک بار از تمام مراکز تهیه و عره بازدید به عمل آوردند.

ورمقانی با بیان اینکه هم اکنون این نیروها نیز بصورت آنکال هستند تا در صورت نیاز در خدمت بهداشت عمومی و سلامت مردم باشند از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق سامانه پیغام گیر۱۵۱۲ این اداره کل اطلاع دهند.

هم اکنون حدود ۵۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد ۲۹ هزار واحد در مرکز استان مستقر بوده و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =