تلاش برای رساندن بیماران کرونایی بستری به زیر ۱۰۰ نفر در استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی استان اردبیل با بیان کاهش تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان گفت: تلاش می‌شود در هفته‌های آتی تعداد بستری‌ها به زیر ۱۰۰ نفر کاهش یابد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، دکتر شهرام حبیب‌زاده در بازدید از بیمارستان و مراکز درمانی شهرستان پارس‌آباد مغان بیان‌کرد: تعداد بیماران کرونایی بستری در استان از حدود ۳۸۰ بیمار در ماه‌های گذشته به ۱۲۰ تا ۱۳۰ نفر کاهش یافته است.

وی گفت: بیماری کرونا در استان به وضعیت پایدار رسیده و تعداد فوتی‌ها نیز بسیار کاهش یافته و در طول هفته گذشته در بیشتر روزها بیمار فوتی نداشتیم.

او اضافه‌کرد: در صورتی که فاصله‌گذاری اجتماعی و انفرادی از سوی شهروندان استان اردبیل رعایت شود، به سرعت به وضعیت سفید دست می‌یابیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به مشکلات مراکز درمانی شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان گفت: تلاش می‌شود در برنامه‌های پنج و ۱۰ ساله مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان احصا شده و برای آن برنامه‌ریزی شود.

او افزود: قرارداد خرید یک دستگاه سی تی اسکن برای این شهرستان منعقد شده و تا ۲ ماه آینده تحویل گرفته می‌شود و دستگاه ام آی آر نیز در نوبت تهیه قرار داشته و تا ۶ ماه آتی تامین خواهد شد.

تعداد بیماران مبتلا در کرونا در کشور ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر می‌باشد که از این تعداد هفت هزار و ۴۱۷ نفر جان باخته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =