استاندار: نرخ بیکاری در ایلام به ۸.۳ درصد کاهش یافت

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: در آخرین گزارش مرکز آمار ایران، استان ایلام با نرخ بیکاری ۸.۳ در رتبه هفتم کشور در زمینه کاهش بیکاری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در گفت و گویی خبری اظهار داشت: هنوز اکثر خواسته ها و مطالبات مردمی رفع معضل بیکاری جوانان است این در حالی است که در زمان ورود به استان بر اساس گزارش مرکز آمار ایران تعداد بیکاران استان بیش از ۳۰ هزار نفر بود اما الان این میزان به ۱۴ هزار رسیده است.

وی افزود: در سال ۹۱ نرخ بیکاری استان ایلام ۱۷.۶ درصد و رتبه ۳۰ کاهش بیکاری کشور بود که این میزان در سال ۹۶ به ۱۱.۳ درصد رسید.

استاندار ایلام تاکید کرد: در آخرین گزارش رسمی منتشره از مرکز آمار ایران در سال ۹۸ نرخ بیکاری استان تک رقمی شد و به عدد ۸.۳ درصد رسید و رتبه کاهش بیکاری استان نیز از رده ۳۰ کشور در سال ۹۱ به هفت کشور در سال ۹۸ بهبود یافت. 

سلیمانی دشتکی، کاهش معضل بیکاری در استان را حاصل تلاش مجموعه کارگزاران نظام در استان دانست و یادآور شد: امروز وحدت و همدلی کم نظیری در استان وجود دارد که این می تواند بعنوان یک الگوی ملی به کشور معرفی شود چرا که در سایه همین وحدت و یکپارچگی این استان به موفقیت های متعددی در حوزه های مختلف دست یافته است.

وی، دغدغه اصلی و مهم مسوولان استان ایلام را اشتغال جوانان و کاهش معضل بیکاری دانست و گفت: وقتی می گوییم وضعیت اشتغال استان بهتر شده است به این معنا نیست که بیکاری را از بین برده ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =