نزاع پای پنج هزار نفر را به پزشکی قانونی استان سمنان کشاند

سمنان- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: پنج‌هزار و ۲۸ نفر سال گذشته برای انجام معاینه‌های بالینی به دلیل نزاع به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

مهدی نوروزی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ۱۸ هزار و ۸۹۳ نفر سال گذشته برای انجام معاینات بالینی به پزشکی قانونی استان سمنان مراجعه کردند که از این تعداد پنج‌هزار و ۲۸ نفر برای نزاع مورد معاینه قرار گرفتند.
وی ادامه داد: پزشک قانونی استان سمنان سال۹۷ چهار هزار و ۸۹۹ نفر را که به دلیل نزاع به پزشکی قانونی استان سمنان مراجعه کرده بودند، مورد معاینه قرار داد.
وی بیان کرد: مراجعه افراد برای انجام معاینات بالینی به پزشکی قانونی استان سمنان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ سه درصد افزایش یافت.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: مراجعه به پزشک قانونی استان برای انجام معاینات بالینی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ کاهش ۴.۸ درصدی داشت.
۵۷۵ هزار و هفت مصدوم نزاع سال گذشته به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که آمار مراجعات ۵۸۰ هزار و ۷۰ نفر بود، نه دهم درصد کاهش یافت.
سال ۱۳۹۸ در کشور، بیشترین آمار مراجعان نزاع با ۶۲ هزار و ۹۱۰ نفر در مرداد ماه و کمترین آن با ۳۶ هزار و ۸۱۳ مراجعه در اسفند ماه گزارش شد.
آمار مراجعان نزاع در اسفند سال گذشته و در ایام آغاز شیوع بیماری کووید ۱۹ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۱۱.۸ درصد در کشور کمتر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =