۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83799604
۰ نفر

برچسب‌ها

گیلان رتبه پنجم بهارانه کتاب کشور را کسب کرد

رشت - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: در طرح بهارانه ۹۹ رتبه پنجم فروش بر اساس تعداد کتاب و رتبه هفتم فروش بر اساس مبلغ از آن گیلان شد.

فیروز فاضلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان فروش بهارانه کتاب گیلان در سیزدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها ۱۸ هزار و ۱۸ نسخه به ارزش پنج میلیارد و۵۲۵ میلیون و ۷۰۱ هزار و پانصد ریال بوده است.
وی اظهار داشت: کتابفروشی کتاب فرازمند رشت نیز توانست با فروش هفت هزار و ۲۰۱ نسخه کتاب در صدر پرفروش‌ترین کتابفروشی طرح بهارانه کتاب ۹۹ بر اساس تعداد کتاب قرار گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر ادامه طرح های حمایتی کتاب گفت: جامعه و نسل جوان به اجرای اینگونه طرح ها نیاز دارد؛ بنابراین هزینه کردن در این زمینه سرمایه گذاری و اجرای آن ها بسیار ارزشمند است.
 فاضلی با بیان اینکه با کتاب، تفکر در زندگی انسان همیشگی است، گفت: در همین راستا برگزاری طرح های حمایتی کتاب از اهمیت و ضرورت ویژه ای  برخوردار است.

طرح بهارانه کتاب ۹۹ از ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت در کشور اجرایی شد که ۲۱ کتابفروشی از گیلان در آن مشارکت داشتند که از این تعداد ۱۳ کتابفروشی در مرکز استان و هشت کتابفروشی در شهرستانها می باشند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =