مسافران زمان سفر خود را مدیریت کنند

قزوین - ایرنا - رییس پلیس راه قزوین ضمن توصیه به مسافران جهت مدیریت در زمان سفر، گفت: انجام این کار باعث می‌شود تا ضمن داشتن جاده‌هایی امن و ایمن، شاهد کاهش حوادث و سوانح جاده‌ای نیز باشیم.

سرهنگ قدرت حسنی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به آغاز موج نخست بازگشت مسافران از تعطیلات پیش‌بینی می‌شود از اواخر وقت امروز و فردا شاهد ترافیک نیمه سنگین تا سنگین در سطح راه‌های ارتباطی استان، به خصوص در آزادراه‌ها باشیم.

وی ادامه داد: از رانندگان درخواست داریم تا قبل از سفر استراحت کافی داشته و در طول سفر نیز به خاطر حفظ جان خود و سرنشینان خودرو، هرگاه احساس خستگی و خواب آلودگی کردند در نخستین توقفگاه جاده‌ای به استراحت بپردازند.

این مسوول انتظامی، واژگونی و توجه نکردن به جلو را یکی از بیشترین علت‌های وقوع تصادفات جاده‌ای در سطح استان قزوین طی روزهای گذشته دانست و تصریح کرد: این مساله ناشی از صحبت کردن راننده با تلفن همراه و یا سرنشینان خودرو است و به همین لحاظ بارها از رانندگان درخواست شده تا هنگام رانندگی از صحبت کردن با تلفن همراه و سرنشینان خودرو خودداری کنند.

سرهنگ حسنی، رعایت فاصله طولی با خودرو مقابل، رانندگی در بین خطوط، خودداری از انحراف و یا تغییر مسیرهای ناگهانی، سوار نکردن کودکان زیر ۱۲ سال در صندلی جلو و توجه کردن به علایم رانندگی و توصیه ماموران پلیس راه مستقر در جاده را از جمله مواردی دانست که رانندگان در طول سفر باید به آن توجه کنند.

وی اضافه کرد: از رانندگان همچنین درخواست داریم تا در صورت مشاهده حوادث رانندگی از توقف در محل حادثه خودداری کنند تا ضمن جلوگیری از ایجاد ترافیک، ماموران امداد و نجات بتوانند در کمترین زمان ممکن به نجات جان مصدومان حادثه بپردازند.

این مسوول انتظامی یادآور شد: خوشبختانه با رعایت قوانین رانندگی از سوی رانندگان در ۴۸ ساعت گذشته هیچ حادثه دلخراشی در سطح جاده‌های استان به ثبت نرسیده است.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۲۸ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی است و از نظر آزادراه‌ها نیز رتبه سوم کشور را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =