۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۱
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83799540
۰ نفر

برچسب‌ها

لغو وضعیت اضطراری در پایتخت ژاپن

پکن- ایرنا- "یاسوتوشی نیشیمورا" وزیر نوگرایی اقتصادی ژاپن گفت که با توجه به کاهش موارد ابتلا به کرونا، وضعیت اضطراری در توکیو پایتخت و منطقه هوکایدو از امروز دوشنبه لغو می شود.

به  گزارش تلویزیون ژاپن یاسوتوشی روز دوشنبه اعلام کرد، شمار مبتلایان به کرونا در پایتخت و دیگر مناطق ژاپن رو به کاهش است و همزمان وضعیت سامانه های بهداشتی کشور بهبود یافته است.

وزارت بهداشت ژاپن نیز امروز اعلام کرد فقط ۲۶ مورد ابتلا به کرونا در سطح کشور به ثبت رسیده است و شمار کل مبتلایان هم به ۱۶ هزار و ۵۶۹ نفر افزایش یافته است.

ژاپن دو ماه قبل در ۴۷ منطقه از جمله پایتخت، وضعیت اضطراری اعلام کرد و در روز ششم می این وضعیت را تا پایان ماه تمدید نمود اما تاکید کرد که در صورت کاهش شمار مبتلایان، وضعیت اضطراری در کل ۴۷ منطقه کشور لغو می شود.

بیشتر مناطق ژاپن وضعیت اضطراری را برداشته اند و از امروز دوشنبه پس از مذاکرات دولت با مسئولان و کارشناسان امور بهداشتی، وضعیت اضطراری چند منطقه باقیمانده نیز لغو می شود.

در توکیو دیروز فقط ۱۴ مورد ابتلا به کرونا ثبت شد شمار کل مبتلایان پایتخت اکنون ۵ هزار و ۱۵۲ نفر است وزیر اقتصاد می گوید که با توجه به کاهش شمار مبتلایان سامانه های بهداشتی می توانند خدمات بهتری ارایه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =