انصارالله: وحشیگری ائتلاف سعودی، امنیت آن‌ها را حفظ نمی‌کند

تهران- ایرنا- «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن یکشنبه شب در توییتی در واکنش به حملات خونین ائتلاف سعودی به استان صعده نوشت: وحشیگری کشورهای متجاوز، امنیت آن‌ها را حفظ نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، عبدالسلام نوشت: در نخستین روز از عید فرخنده فطر، بمباران شدید ائتلاف سعودی- آمریکایی در تعدادی از استان‌ها انجام شد و جنایت منطقه مران در صعده را رقم زد.

وی ادامه داد: پافشاری بر وحشیگری، خونریزی و محاصره یمن برای متجاوزان، امنیت آن‌ها را به همراه نخواهد داشت و انشاء‌الله پشیمان خواهند شد.

جنگنده- بمب‌افکن‌های ائتلاف سعودی روز یکشنبه همزمان با عید سعید فطر با بمباران منطقه مران صعده واقع در شمال یمن سه غیرنظامی را کشتند و سه نفر دیگر را زخمی کردند.

در همین راستا "یحیی سریع " سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز با اشاره به حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن، هشدار داد که این حملات عواقب سنگینی برای ائتلاف سعودی در پی خواهد داشت.

وی افزود: در ساعات گذشته ائتلاف سعودی ۴۸ بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =