۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۰:۱۴
کد خبرنگار: 1427
کد خبر: 83799461
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی تنگ قیر چرداول مهار شد

ایلام - ایرنا - فرماندار چرداول گفت: آتش سوزی جنگل های منطقه تنگ قیر این شهرستان مهار شد.

الیاس فتاحی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل  بی احتیاطی گردشگران در منطقه تفریحی تنگ قیر و خاموش نکردن بقایای آتش هایی که برپا کرده بودند این منطقه دچار حریق شد. 

وی اظهار داشت: به محض دریافت خبر این آتش سوزی سریعا تمام نیروهای منابع طبیعی، انجمن های مردم نهاد و دوستداران طبیعت در منطقه حاضر و با وجود سنگلاخی و شیب تند کوه های این منطقه در چندین مرحله  آتش سوزی را مهار کردند. 

فتاحی یادآور شد: بدلیل وزش باد شدید و شیب تند محل حادثه، آتش سوزی مجدد شروع شد اما در عصر روز یکشنبه آتش سوزی به طور کامل مهار شد. 

فرماندار چرداول با بیان اینکه ۲ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی (مشجع) بدون آسیب  به درختان جنگلی طعمه حریق شد از حضور نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان در محل آتش سوزی برای جلوگیری از  آتش سوزی احتمالی تا دو روز آینده خبر داد. 

وی یادآور شد: بدلیل وزش باد شدید در روز جاری  مهار آتش سوزی به سختی صورت گرفت و بخاطر انفجار سنگ هایی در محل حادثه  تعدادی از نیروهای منابع طبیعی مصدوم شدند.

فتاحی از گردشگران خواست: نسبت به ایجاد آتش در دل طبیعت در شرایط کنونی خودداری کنند و در صورت برپایی آتش در پایان نسبت به خاموش کردن کامل آتش اقدام و از این کار اطمینان حاصل کنند تا به طبیعت و جنگل های منطقه  آسیبی نرسد.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰کیلومتری ایلام قرار دارد و منطقه تنگ قیر از اماکن تفریحی این شهرستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =