آزادسازی سهام عدالت سبب افزایش فعالیت اقتصادی مردم می‌شود

بجنورد- ایرنا- یک فعال اقتصادی در خراسان شمالی گفت: آزادسازی سهام عدالت، تصمیم مثبتی بود که می‌تواند سبب ورود مردم به فعالیت اقتصادی شده و مشارکت آنان را در این عرصه بیشتر کند.

یحیی نیکدل روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وقتی درآمد دولت به درآمد مردم گره زده شود، دولت به جای اینکه به درآمد نفت چشم داشته باشد، تلاش دارد از منابعی مثل مالیات درآمد کسب کند و به ناچار باید بسترسازی کند که مردم درآمد کسب کنند تا مالیات بدهند.

وی افزود: در گذشته های نه چندان دور به جهت اینکه درآمد دولت از نفت بود، احساس نیاز به مالیات نبود از این رو به این سمت نرفته بودند که بسترها برای سرمایه گذاری آماده شود اما اکنون با تغییر نگاه ها به سرمایه گذاری، شرایط فرق کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر برنامه ریزی به گونه ای باشد که زمینه برای حضور مردم در عرصه اقتصاد بیشتر شود، بعد از کرونا اقتصاد حرکت رو به جلوی خواهد داشت.

نیکدل اظهار داشت: تقاضا در بورس بالا رفته است، مسوولان باید از این فرصت استفاده کنند و زمینه مشارکت مردم را بیشتر فراهم کنند زیرا مردم علاقه دارند در فعالیت اقتصادی مشارکت کنند و کسب سود داشته باشند، اما بعضا راه را نمی دانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =