۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۲
کد خبرنگار: 2863
کد خبر: 83799416
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۵ هکتار از اراضی پلنگ دره قم در آتش سوخت

قم ـ ایرنا ـ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: متأسفانه حدود ۱۵ هکتار از منطقه حفاظت شده پلنگ دره در آتشی که گردشگران بی ملاحظه بپا کرده بودند، سوخت.

سید رضا موسوی مشکینی عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به وقوع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده پلنگ دره گفت: محیط بانان این منطقه امروز بلافاصله با مشاهده حریق به مقابله با آن پرداخته و مسببان این آتش سوزی نیز از منطقه گریختند. 

وی با بیان اینکه گرمای هوا، وزش باد و خشکی بوته ها کار اطفای حریق را بسیار سخت کرده بود، خاطرنشان کرد: محیط بانان با تلاش و فداکاری بسیار توانستند با تجهیزاتی که در اختیار دارند، این آتش سوزی گسترده را به خوبی مهار کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم از بی توجهی برخی گردشگران در روشن کردن آتش در طبیعت به شدت انتقاد کرد و گفت: در روزهای گرم سال که مراتع و علفزارها خشک و آماده آتش سوزی است، به هیچ عنوان نباید در طبیعت آتش روشن کرد و یا در خاموش کردن آن اهمال شود.

منطقه حفاظت شده پلنگ دره با وسعتی حدود ۳۲ هزار هکتار در جنوب غربی و ۵۰ کیلومتری شهر قم واقع شده و با توجه به میزان بارندگی مناسب و وجود گونه های متعدد گیاهی و جانوری، دارای ارزش اکولوژیک بسیار بالایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =