معاون وزیر بهداشت: به زندگی با کرونا باید عادت کنیم

اهواز – ایرنا – قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وجود ویروس کرونا را باید بپذیریم چراکه کشف واکسن کرونا حداقل تا یک سال آینده طول می کشد لذا باید به زندگی با کرونا عادت کنیم.

دکتر ایرج حریرچی یکشنبه در حاشیه نشست ستاد  مدیریت بیماری کرونا در خوزستان در استانداری خوزستان اظهار داشت: در پاییز و زمستان قطعا با بیماری بیشتری نسبت به تیر و خرداد و مرداد مواجهیم برای همین باید برنامه ریزی های ما منطبق با وجود کرونا باشد.

وی افزود: تصور بر این  است که همه کشورهای نیم کره شمالی زمین  در پاییز و زمستان شرایطشان سخت تر خواهد بود  به همین دلیل باید متناسب با شرایط برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  تاکید کرد: در حال حاضر ما با یک دوگانگی شامل مقابله با اثرات بیماری زایی و مبارزه با اثرات اقتصادی کرونا رو به رو هستیم، در برخی اقشار فشار اقتصادی زندگی و سلامت آنها را تحت تاثیر قرار می هد برای همین اگر رسانه ها، اساتید و دانشگاه ها تنها مساله سلامتی  را مد نظر قرار دهند و معیشت را  کنار بگذارند واقعا بر روند کرونا اثر بخش نیست و در اینده نزدیک اثرات بدی خواهد داشت.

وی با اشاره به ارایه سه استراتژی برای مقابله با ویروس کرونا بیان کرد:  در خواست اول ما این است که فاصله گذاری هوشمند و رعایت مسایل بهداشت فردی تا حداکثر ممکن با سیاست گذاری در استان انجام شود  و فاصله کی ا. به خداکثر برسانیم.

حریرچی استراتژی دوم را ایزوله کردن بیماران نام برد و گفت: استراتژی سوم نیز شناسایی افرادی است  که با مبتلایان ارتباط نزدیک دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha