تیم های ارزیاب به منطقه زلزله زده دوگنبدان اعزام شد

یاسوج – ایرنا- استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر خسارات جانی و یا مصدومیت ناشی از وقوع زمین لرزه ۵.۲ ریشتری ظهر امروز در منطقه دژسلیمان شهرستان گچساران گزارش نشده است، گفت: تیم های ارزیاب و پشتیبان مدیریت بحران و نیروهای امدادی هلال احمر و اورژانس به منطقه اعزام شده اند.

حسین کلانتری امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: البته با توجه به وقوع آتش سوزی در منطقه کوه خامی شهرستان گچساران نیز برخی تیم های امدادی مدیریت بحران در منطقه حضور داشتند و از همان لحظات وقوع زمین لرزه نیز به منطقه محل وقوع اعزام شدند.

وی تصریح کرد: هم اینک انسجام و هماهنگی کامل بین نیروهای امدادی و مدیریت بحران با محوریت معاون عمرانی استانداری وجود دارد و مشغول رصد آخرین وضعیت وقوع زمین لرزه و میزان خسارات وارده هستند.

وی یادآور شد: با توجه به گزارش های رسیده ترک خوردگی و خسارت به بخشی از منازل مسکونی در روستاهای پیرامونی و شهر دوگنبدان و همچنین برخی تاسیسات زیربنایی وارد شده که در اسرع وقت میزان خسارات وارده به مردم اطلاع داده خواهد شد.

استاندار کهگیلوه وبویراحمد همچنین گفت: بر اثر وقوع این زمین لرزه برخی محورهای روستایی و جاده های اصلی در ورودی شهر دوگنبدان و همچنین منطقه زلزله زد دژسلیمان نیز دچار ریزش کوه شده اند که نیروهای راهداری به منطقه اعزام و در حال ریزش برداری از سطح جاده ها هستند.

وی با اشاره به برخی خبرهایی مبنی بر مصدومیت چند نفر در زلزله امروز و در حین فرار از منزل نیز گفت: تاکنون گزارشی از بیمارسان ها و مراکز درمانی در این خصوص اعلام نشده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: البته هماهنگی های لازم نیز با سازمان هلال احمر و اورژانس کشور نیز از سوی حوزه معاونت عمرنی استان انجام شده و در صورت لزوم تیم هایی ارزیابی و نیروهایی امدادی پشتیبان از سایر استان ها به منطقه اعزام خواهند شد.

کلانتری تصریح کرد: البته ارزیابی دقیق میزان خسارات وارده به منازل مسکونی، تاسیسات و سایر اماکن عمومی نیز با محوریت معاونت عمرانی و بنیاد مسکن نیز در روزهای آینده به طول گسترده صورت خواهد گرفت.

وی ابراز امدواری کرد که زلزله زدگان خسارات دیده به هیچ وجه نگران نباشند دولت و مجموعه مدیریت اجرایی استان با تمام توان و با پشتیبانی مالی آنها را مورد حمایت جدی قرار خواهد داد.

زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۲ در مقیاس درونی زمین/ریشتر/ روز یکشنبه شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند.

بر اساس گزارش های رسیده حدود ۲۳ روستا با حدود ۹۰۰ خانوار در نزدیکی و پیرامون منطقه دژسلیمان (محل وقوع زمین لرزه) ساکن هستند.

مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرده که این زمین لرزه ساعت ۱۳ و ۴۱دقیقه و ثانیه ۲۷ روز یکشنبه چهارم خرداد در عمق ۱۰کیلومتری زمین رخ داده است.

شهر ۱۰۷ هزار نفری دوگنبدان مرکز شهرستان نفت خیز گچساران در ۱۵۷ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =