افتتاح دو پروژه فرودگاهی با حضور رییس‌ جمهوری و وزیر راه

تهران- ایرنا- پروژه‌های مختلف فرودگاهی شامل باند جدید فرودگاه رامسر و توسعه اپرون فرودگاه ساری فردا از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی برگزار می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فردا دوشنبه پنجم خرداد و به مناسبت عید سعید فطر، مراسم افتتاح پروژه های باند جدید فرودگاه رامسر، توسعه اپرون فرودگاه ساری به صورت ویدیوکنفرانس با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس جمهور، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی برگزار می شود. 

در این راستا، سعداله وطنخواه، مدیرکل فرودگاه های مازندران با اشاره به اینکه باند جدید فرودگاه رامسر، نخستین باند بتنی فرودگاهی ساخته شده است که به دلیل وجود موانع، پس از باند بتنی فرودگاه تبریز افتتاح می شود و دومین باند بتنی بهره برداری شده کشور محسوب می‌شود، توضیح داد: ساخت این باند با طول ۲۷۰۰ و عرض ۴۵ متر، با اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد ریال سال ۸۸ بر اساس مصوبه دولت و توسط وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری آغاز شد. 

وطنخواه افزود: سال ۹۵ عملیات ساخت پل، سیویل ورک روشنایی باند و خط کشی انجام شد. در ماه های اخیر نیز با اختصاص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار عملیات بهسازی و توسعه اپرون و تاکسیوی و نیز دوربرگردان هواپیما را به همراه روشنایی باند انجام شده و برای افتتاح این باند، ۹ مانع طبیعی و ساختمانی برطرف شده است. 

وی گفت: با بهره برداری از باند بتنی فرودگاه رامسر امکان نشست و برخاست هواپیماهای متوسط پیکر از جمله ایرباس ۳۲۰ فراهم می شود. 

مدیرکل فرودگاه های مازندران درباره پروژه توسعه اپرون فرودگاه ساری با مساحت ۱۴ هزار متر مربع نیز عنوان کرد: در طی این طرح دو استند جدید به پارکینگ هواپیمای فرودگاه افزوده می شود. این طرح با اعتباری بالغ بر ۷۲ میلیارد ریال در مدت ۱۸ ماه اجرایی شده است. 

محمدرضا زحمتکشان، سرپرست اداره کل عمران و توسعه فرودگاه ها با قدردانی از مسوولان ارشد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در اجرا و تکمیل این طرح های مهم گفت: این پروژه ها با تلاش کارکنان اداره کل عمران و توسعه فرودگاه ها و مدیریت و کارکنان اداره های کل فرودگاه های مازندران اجرا شده است. 

زحمتکشان افزود: با افتتاح این طرح ها شاهد ارتقای ایمنی پروازها و افزایش ظرفیت پارک هواپیماها (اضافه شدن ۲ استند پارک هواپیما) و تکمیل زیرساخت های فرودگاهی خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha