سایت صنف تهیه‌کنندگان سینمای مستند هفته‌ای یکبار به‌روز می‌شود

تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران می‌گوید این انجمن صنفی دارای یک سایت مستقل است که به صورت هفتگی قابلیت به‌روز شدن دارد و تمام اطلاعات لازم و اخبار انجمن می‌تواند در آن بارگذاری ‌شود و بخشی از کیفیت آن به علاقه‌مندی اعضا در استفاده از این امکان دارد.

خانه سینما دارای ۳۲ صنف است که تنها ۱۰ صنف آن سایت و اطلاعات منتشر شده دارند. این صنوف عبارتند از: برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان، منتقدان و نویسندگان سینمایی، دستیاران فیلمبردار، سازندگان فیلم کوتاه، کارگردانان، عکاسان فیلم، انیمیشن، تهیه‌کنندگان سینمای مستند، فیلمبرداران و تدوینگران.

این امر در دنیای دیجیتال و دورانی که بیش از هر زمانی بر شفاف‌سازی اطلاعات و به روز بودن اطلاع‌رسانی تاکید می‌شود، آن هم در مورد صنعت پرمخاطبی چون سینما سئوالات زیادی را مطرح کرده است. لزوم شفاف‌سازی اطلاعات و به روز بودن اطلاع‌رسانی صنوف سینمایی در همه امور مهم است به همین منظور با رامین حیدری فاروقی رییس هیات مدیره انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند ایران درباره این موضوع به گفت وگو نشستیم.

حیدری فاروقی در این باره به ایرنا گفت: انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند سایت مستقلی دارد که به تازگی به روز شده و در مرحله آزمایشی است. این سایت به صورت هفتگی به روز می‌شود و اخبار مهم انجمن و نمایش‌های مستند مربوط به آن و برخی اخبار مهم در آن بارگذاری می‌شود.
 
وی تاکید کرد: البته راه اطلاع رسانی اصلی انجمن برای اعضا، گروه واتساپی و برای پیام‌های مهم و ضروری پیامک، مکاتبه و تماس تلفنی است.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند ادامه داد: همه اطلاعات مربوط به اعضا و موارد حقوقی انجمن در دبیرخانه انجمن موجود و برای اعضای هیات مدیره و سایر اعضا (با درخواست قبلی) قابل دسترسی است. 

حیدری فاروقی با اشاره به اینکه سایت بخش اختصاصی اطلاعات ندارد و همه اطلاعات در دسترس بازدیدکنندگان قرار دارد، تصریح کرد: اطلاعات عمومی اعضا مانند نام، شماره عضویت و حتی سابقه و آثار تولید در سایت وجود دارد. البته بخش مربوط به آثار بایستی توسط خود اعضا تکمیل شود. 

 در انجمن‌های صنفی فقط عضو افتخاری وجود دارد و انواع عضویت‌های پیشین مانند پیوسته، وابسته و موقت مطرح نیست.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند در پاسخ به این پرسش که آیا اساسنامه و اسکن صورت جلسه آخرین انتخابات نیز در سایت قابل بازدید است یا نه، گفت: اساسنامه، فرم های درخواست عضویت و شرایط حقوقی و قانونی برای عضویت در سایت موجود است. برخی اسناد نیز مانند صورت جلسه مجمع عمومی و انتخابات به صورت خبر رسمی تنظیم شده و در سایت درج می‌شود.
 
به گفته وی، تمام اطلاعات روی سایت اصلی انجمن موجود است و مانعی هم برای درج در سایت خانه سینما ندارد اما در سایت خانه سینما فعلا چنین بخشی موجود نیست.

حیدری‌فاروقی در پایان درباره شرایط عضویت متقاضیان جدید در انجمن نیز، اظهار داشت: تقریبا هر فصل یکبار در صورت وجود افراد دارای شرایط، این انجمن عضو جدید می‌پذیرد. تا زمانی که شرایط متقاضیان بررسی نشود اسامی و فهرست آن جایی منتشر نمی‌شود. البته مانعی برای انتشار آن وجود ندارد اما روال کار از گذشته تاکنون به این صورت  بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =