هم‌افزایی و پرهیز از اقدام‌های جزیره‌ای نتیجه اجرای کمک مومنانه بود

سمنان- ایرنا- امام جمعه گرمسار گفت: پس از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل ستاد رزمایش مواسات، کمک‌های مردمی یکپارچه و به سمت توزیع عادلانه تر پیش رفت و هم‌افزایی و پرهیز از اقدام‌های جزیره نتیجه اجرای کمک‌های مومنانه بود.

حجت‌الاسلام سیدعلیرضا آرامی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از برکت‌های رزمایش مواسات و کمک مومنانه، یکسان‌سازی کمک به فقرا بود که با وحدت از سوی نهادهای مربوط، کار کمک‌رسانی به فقرا دنبال شد که این رزمایش عاملی برای ایجاد هماهنگی و جلوگیری از کار جزیره‌ای در این زمینه شد. 

آرامی با بیان اینکه در این ستاد مساجد به عنوان محور انتخاب شدند، ادامه داد: به منظور جلوگیری از موازی‌کاری و رعایت عدالت در توزیع، در یک جلسه تمام روحانیان مساجد نسبت به این رزمایش توجیه شدند و در همین راستا از موسسات خیریه نیز درخواست شد تا با پیوستن به این رزمایش، تلاش خود را در این قالب هم‌افزایی کنند. 

وی با اشاره به هماهنگی مساجد و خیریه‌ها، تصریح کرد: در کنار مسجد و خیریه، صنایع، ادارات و مجموعه‌هایی مانند اصناف نیز پای کار آمدند و در زمینه شناسایی افراد آسیب دیده و همچنین جمع‌آوری کمک‌های مردمی تلاش کردند که تمامی کمک‌های مردمی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحویل و در نهایت اقلام پس از حذف مشترکات، توزیع شد. 

آرامی اضافه کرد: سپاه پاسداران از طریق کمک‌های مردمی، بسته‌های ارزاق تهیه و برای توزیع به نهادهای مختلف واگذار کرد که در مجموع سه مرحله کمک‌رسانی انجام و سه هزار و ۵۰۰ بسته توزیع شد. 

وی اظهار داشت: در کنار این تلاش‌ها، سه هزار بسته نیز توسط صنایع و حدود ۲ هزار بسته توسط حوزه علمیه خواهران به صورت جداگانه تهیه و توزیع شد. 

آرامی خاطر نشان کرد: تاکنون تنها از محل کمک‌های غیرنقدی مردم و خیران بسته‌های مورد نظر تهیه شده است و تاکنون نسبت به کمک‌های نقدی آنها فعالیتی صورت نگرفته است که بنا داریم در مرحله چهارم از این محل، بسته‌ها را تهیه کنیم و همچنین حساب دفتری بدهکاران در مغازه‌ها را نیز برای حفظ آبروی افراد صفر کنیم.

امام جمعه گرمسار با بیان اینکه در مجموع حدود یک میلیارد ریال کمک نقدی توسط مردم و نهادها جمع‌آوری شده است، تصریح کرد: رزمایش کمک مومنانه اقدام خوبی بود که ایجاد بانک اطلاعاتی مناسبی از نیازمندان را به دنبال داشت که به لطف خدا این رزمایش با جلب اعتماد عمومی مردم و همچنین نهادهای خدمت‌رسان، برکات بسیار خوبی را داشت و موجب یکپارچه شدن و هم‌افزایی گروه‌های مختلف در این زمینه شد که بعد از ماه مبارک رمضان نیز از این ظرفیت برای کمک به نیازمندان استفاده می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =