عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح سرابله سرعت می گیرد

ایلام - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: عملیات اجرایی احداث تقاطع غیرهمسطح (زیرگذر) ورودی شهر سرابله در شهرستان چرداول سرعت می گیرد.

علی اصغر کاظمی روز یکشنبه در بازدید از این طرح افزود: با توجه به احداث بزرگراه ایلام - حمیل - کرمانشاه، محور قدیم ورودی شهر سرابله به جهت ایمنی تردد به صورت یک طرفه مورد استفاده قرار می گیرد و اهالی شهر سرابله و روستاهای اطراف برای مسیر برگشت به ناچار از تقاطع جدید سرابله تردد می کنند که سبب طولانی شدن مسافت برای شهروندان سرابله شده است.

وی اضافه کرد: با احداث تقاطع غیرهمسطح به صورت زیرگذر مشکل شهروندان سرابله و روستاهای حومه آن برطرف می شود که این طرح توسط اداره کل راه وشهرسازی استان هم اکنون با پیشرفت مناسب با توجه به حل مشکل معارضان و اعتبارات در حال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام خاطر نشان کرد: طول رمپهای ورودی وخروجی تقاطع شهر سرابله سه کیلومتر است و برای اجرای این پروژه بیش از  ۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه می شود.

کاظمی یادآور شد: از مزایای این طرح می توان به دسترسی نزدیک به شهر سرابله و روستاهای اطراف و بیمارستان سرابله با توجه به قرار گرفتن این شهر در مسیر زائران عتبات عالیات، ایمنی تردد، کاهش مصرف سوخت و استهلاک وسایل نقلیه اشاره کرد.

شهر سرابله مرکز شهرستان چرداول در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =