اخبار کوتاه انتظامی استان سمنان در ۴ خرداد

سمنان- ایرنا- دستگیری معتاد ۲۸ ساله با اعتراف به ۲۰ فقره سرقت اماکن خصوصی در گرمسار و دستگیری متهم سایبری که با انگیزه انتقام جویی تصاویر خصوصی فرد دیگری را در فضای مجازی منتشر می‌کرد از جمله اخبار کوتاه انتظامی استان در یکشنبه ۴ خرداد است.

نیروهای انتظامی به صورت روزانه در سطح کشور با تمام توان برای  ایجاد امنیت و تامین آسایش عمومی و فردی مردم و مقابله و مبارزه  با عوامل و حرکت هایی که مخل امنیت است تلاش می کنند و  از جمله وظایفی که بر طبق قانون به عنوان ضابط قوه قضائیه به نیروی انتظامی محول شده است شامل مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با قاچاق،  مبارزه با منکرات و فساد، پیشگیری از وقوع جرم،  کشف جرایم،  بازرسی و تحقیق،  حفظ آثار و دلایل جرم،  دستگیری متهمین و مجرمین و جلوگیری از فرار و اختفا آنها،  اجرا و ابلاغ احکام قضایی است.

فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار روز یکشنبه به رسانه‌ها اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان گرمسار، بلافاصله تحقیقات پلیس در این راستا آغاز شد.

سرهنگ غلامحسین عرب افزود: در تحقیقات تخصصی تیم ویژه پلیس آگاهی این شهرستان فردی معتاد و سابقه دار در مشارکت این جرایم تحت تعقیب ماموران انتظامی قرار گرفت و در نهایت  این سارق ۲۸ ساله در مخفیگاه خود دستگیر شد.

سرهنگ عرب به شناسایی کامل متهم و هماهنگی های لازم قضایی در این راستا اشاره کرد و گفت: متهم در بازجویی های انجام شده به ۲۰ فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان گرمسار با مشارکت فردی دیگر که هم اکنون به جرم سرقت سیم و کابل بازداشت است اعتراف کرد.

 فرمانده انتظامی شهرستان گرمسار با بیان اینکه متهم انگیزه خود از ارتکاب این جرایم را تامین هزینه های مواد مخدر اعلام کرده گفت: پرونده تکمیلی به همراه سارق دستگیر شده به مرجع قضایی ارسال شد.

انتشار تصاویر خصوصی با انگیزه انتقام جویی 

رییس پلیس فتا استان سمنان روز یکشنبه به رسانه‌ها اظهار داشت: در پی شکایت فردی در خصوص ساخت صفحه‌ای جعلی به نام وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و سوء استفاده از تصاویر شخصی، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل شد و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و صحت گفته‌های شاکی مشخص شد.

سرهنگ حسین صادقی از شناسایی متهم خبر داد و افزود: متهم به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را  از این عمل مجرمانه، انتقام جویی بیان کرد.

وی تصریح کرد: در نهایت با هماهنگی مقام قضایی این مجرم سایبری به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل داده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =