۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 2219
کد خبر: 83799196
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۲هکتار از گندم‌زارهای ایذه خاکستر شد

اهواز - ایرنا - مسوول اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایذه گفت: ۲ هکتار از گندمزارهای روستای بید زرد در جریان آتش سوزی از بین رفت.

ابراهیم اسماعیل‌وندی یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ظهر امروز یک فقره آتش‌سوزی در مزارع این روستا به ما گزارش شد که نیروهای آتش نشانی به سرعت به این منطقه اعزام شدند.

وی افزود: با کمک و همکاری ستودنی اهالی روستا، در سریعترین زمان این آتش‌سوزی مهار شد اما حدود ۲ هکتار از گندم‌زارهای برداشت نشده این روستا در آتش سوخت.

مسوول اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایذه با بیان اینکه کشاورزان اصول ایمنی را در برداشت محصول رعایت کنند تصریح کرد: کشاورزان از استعمال دخانیات در مزارع خودداری و از روشن کردن آتش به قصد درست کردن چای نیز پرهیزکنند.

از ابتدای فصل جاری تاکنون چهار آتش سوزی در مزارع کشاورزی شهرستان ایذه گزارش شده است که در مجموع بیش از ۲۰ هکتار از دسترنج کشاورزان را از بین برده است.

شهرستان ایذه ۲۳ هزار هکتار زمین زیر کشت گندم دارد که کار برداشت آنها از هفته جاری آغاز شده و تا پایان خرداد ادامه دارد. 

این شهرستان با ۵۳ هزار هکتار زمین زیر کشت با محصولات جو، گندم، کلزا و حبوبات به عنوان قطب کشاورزی خوزستان مطرح است. شهر ایذه در ۱۷۳ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =