جنگ لفظی ترامپ با وزیر مستعفی دادگستری آمریکا به فضای  مجازی کشیده شد

تهران – ایرنا – اختلافات بین دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با «جف سشنز» وزیر سابق دادگستری دولت ترامپ که به گفته‌ای اخراج و به گفته‌ای دیگر از سمت خود استعفا داد، اکنون بر سراحراز سمت سناتوری شدت گرفته و این دو به یک نبرد توئیتری پرداخته‌اند. 

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، رسانه‌های آمریکایی  گزارش دادند: جف سشنز قصد دارد بار دیگر با احراز سمت سناتوری از ایالت آلاباما خود را وارد مجلس سنا کند؛ وی پیش از پیوستن به دولت ترامپ از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۷ میلادی سناتور همین ایالت بود. 
ترامپ سوم خردادماه در توئیتی در مخالفت با نامزدی سناتوری سشنز نوشت که آلاباما از زمانی که سشنز سه سال پیش خود را از ماجرای تحقیقات رابرت مولر درحاشیه امنیت برد، مردم این ایالت اعتمادشان را به وی از دست داده‌اند. 
ترامپ در توئیت خود ابراز امیدواری کرد تا به جای سشنز،  «تومی تابرویل» (Tommy Tuberville) دیگر نامزد جمهوریخواه موفق به احراز این سمت از ایالت آلاباما شود و از اینکه یک دموکرات بتواند این سمت را به دست گیرد به سشنز هشدار داد. 
وزیر اخراج شده وزارت دادگستری دولت ترامپ نیز در پاسخ به وی در حساب توئیتر خود با اشاره به اینکه وی در زمان تصدی این پست تنها قانون را به اجرا گذارده است،  نوشت: ترامپ ببین! من می‌دانم که خشمگین هستی اما بنابر قانون باید امتناع ورزی، احساس شخصی تو نمی‌تواند به مردم آلاباما دیکته کند چه فردی را باید بعنوان سناتور ایالت خود برگزینند. 
سشنز در توئیتی دیگر خطاب به ترامپ نوشت: آقای رئیس جمهور مردم آلاباما می‌توانند به من اعتماد داشته باشند، شاید فراموش کرده‌ای آن‌ها زمانی که (از دولت تو) خارج شدم و این اعتماد را به شما واگذار کردم، آنزمان به من اعتماد پیدا کردند. 

ترامپ اما همچنان به این مجادله توئیتری پایان نداد و در توئیتی دیگر حملات خود را علیه سشنز شدت بخشید و نوشت: جف! تو شانس خودت را داری که زیر (صفر) است، از همان روز اول خود را نجات دادی و به سوی بالا بلندی‌ها گریختی، تو هیچ انگیزه‌ای نداری و زندگی خیلی‌ها را تباه کردی، پلیس‌های فاسد و دیگران توسط افرادی که از تو بهتر و قوی‌تر بودند دستگیر شدند، امیدوارم که این گند کاری هزینه گزافی داشته باشد. 
جف سشنز که از فوریه ۲۰۱۷ تا نوامبر ۲۰۱۸ وزیر دادگستری آمریکا بود، درمیان ده‌ها مقام ارشد آمریکایی است که از سوی دونالد ترامپ اخراج و یا بر اثر فشارهای وی ناگزیر به استعفا شدند. 
دونالد ترامپ پیش از استعفای سشنز در محافل خصوصی او را «آقای ماگو»  (Mr. Magoo)  «کوتوله کوته بین» - یک شخصیت کارتونی است - خوانده بود که درز این خبر در رسانه‌های آمریکایی جنجال برانگیز شد. 

شمار مقام‌هایی که در تمامی وزارتخانه‌ها و سمت‌های مختلف کاخ سفید از بدو ریاست جمهوری دونالد ترامپ اخراج شده‌اند در تاریخ ریاست جمهوری آمریکا بی‌سابقه بوده و کارشناسان و ناظران سیاسی آن را به «بی ثباتی دولت ترامپ» تفسیر کرده‌اند.  

تاکنون افرادی همچون «رکس تیلرسون» وزیرخارجه سابق آمریکا،  «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی،  «جیمز متیس» وزیر سابق دفاع،  «جف سشنز» وزیر سابق دادگستری،  «جان کلی»  (John F. Kelly) وزیر سابق امنیت ملی آمریکا هریک بر اثر فشارهای ترامپ تحت عنوان استعفا از سمت‌های خود برکنار شدند.  

۱۳۰۲**
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha