فرماندار سرخس: بودجه ناکافی چالش اصلی ساخت سد شوریجه است

مشهد- ایرنا- فرماندار سرخس گفت: اعتبارات ملی و مصوب وزارت نیرو برای ساخت سد شوریجه در این شهرستان اندک است و به چالش اصلی ساخت این سد تبدیل شده است.

محمد رضا رجبی مقدم روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساخت سد شوریجه یکی از اقتصادی ترین طرح‌های این شهرستان است که به فراموشی سپرده شده و بودجه آن بسیار اندک است بطوریکه امسال ۴۰۰ میلیارد ریال بودجه برای آن در نظر گرفته شده ولی هنوز به تصویب نرسیده است لذا به دنبال تامین بودجه از دیگر بخش‌ها هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر پیمانکار این طرح طلبکار است و فقط مهاربند سد تکمیل شده و در مجموع از سال ۹۴ که ساخت آن آغاز شده تاکنون مجموعه سد و تاسیسات جانبی آن ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فرماندار سرخس کمبود بودجه را مشکل اصلی طرح سد شوریجه عنوان کرد و گفت: این سد  با ظرفیت ذخیره ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب با هدف مهار سیلاب‌های رودخانه کشف رود بر روی این آبراه در حال ساخت است که در صورت تکمیل، حجم قابل توجهی از آب را در خود نگهداری می‌کند.

بر اساس اعلام شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی مناقصه ساخت سد شوریجه در نزدیکی روستای پل گزی از توابع بخش مرزداران شهرستان سرخس در سال ۹۴ انجام و اعتبار اولیه احداث آن ۸۰۰ میلیارد ریال عنوان شده است.

سد شوریجه در ۱۱۰ کیلومتری شرق مشهد و ۱۲۰ کیلومتری جنوب مرکز شهرستان سرخس قرار دارد.  

شهرستان سرخس در ۲۰۲ کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =