رییس اداره ارشاد دیر: در راه و اهداف شهیدان گام برداریم

بوشهر - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیر گفت: کسی مشمول شفاعت شهیدان می‌شود که با آنها سنخیت داشته و زمینه و قابلیت شفاعت آنها را از قبل فراهم کرده باشد، پس باید در راه و هدف‌های شهید گام برداشت.

غلامرضا ناطقی پور روز یکشنبه در دیدار با خانواده قاری قرآن شهید عبدالحسین فخرایی افزود: برای دست یافتن به شفاعت شهیدان باید در جبهه حق قرار داشت و به وظایف دینی و الهی و دفاع از اسلام در جبهه‌های مختلف به خصوص جبهه فرهنگی گام برداشت.

وی ادامه داد: شهیدان در راه دفاع و تحقق هدف‌های اسلامی و الهی جان عزیز خود را تقدیم کرده و به شهادت رسیده اند.

ناطقی‌پور با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر یادآورشد: در راه شهید بودن به معنای کوشش و تلاش برای محقق ساختن خواست آنها و قدم برداشتن در راه هدف‌های عالی آنهاست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیر افزود: پس ما هنرمندان به شفاعت شهیدان نیاز داریم و تلاش می‌شود در مسیر آنها و برای تحقق هدف‌های آنها گام برداریم.

وی گفت: شهیدعبدالحسین فخرایی از قاریان قرآنی بود که در فروردین ۶۷ برابر با سوم رمضان به فیض شهادت رسید.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دیر گفت:  شهید آگاهانه و بخاطر هدف مقدس و به تعبیر قرآن فی سبیل الله این راه را انتخاب می‌کند.

حجت الاسلام محمد بحرانی افزود: شهید همواره زنده است و حیات و ممات او  صفتی برای حیات طیبه و مرگ او در واقع انتقال از حیات جاری در طبیعت به حیات پشت پرده آن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =