۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۶
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 83798991
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه بندر دیر: عید فطر بازگشت به فطرت خداجویی است

بوشهر - ایرنا - امام جمعه بندر دیرگفت: عید فطر بازگشت به فطرت خداجویی، پاکیزیکی روح و دوری از آلودگی است.

حجت الاسلام سید علی حسینی روز یکشنبه در خطبه های نماز عید فطر شهر دیر افزود: همه باید تلاش کنیم تا از دستاوردهای رمضان حراست و پاسداری کنیم.

وی گفت: دستگیری از نیازمندان، همدلی و مواسات و حالت های معنوی از دستاوردهای بزرگ رمضان است.

امام جمعه دیر اظهارداشت: همه شرعا موظف هستیم که اصول بهداشتی را رعایت کنیم و نماز جمعه شهردیر تمام اصول بهداشتی را رعایت می کند.

وی ضمن تشکر از همه مردم و مسئولان اضافه کرد: از همه مردم و مسئولان که از ابتدای شروع ویروس کرونا، در راستای مبارزه و ضدعفونی کردن معابر شهر و روستا تلاش کردند قدردانی می کنم.

حجت الاسلام حسینی در رابطه با مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم کارهای خوبی انجام داده است و البته نقدهایی هم برعملکرد  نمایندگان وارد است و از نمایندگان دوره یازدهم انتظار است که نقاط قوت مجلس دهم را تقویت و باتوجه به بیانه گام دوم انقلاب و شعار سال انتظارات رهبر معظم انقلاب در نظر داشته باشند.

بردخون***

امام جمعه موقت بردخون گفت:  اعمال عبادی را مانند ماه رمضان در همه ماه‌ها ادامه دهیم.

حجت الاسلام محمدجواد عاشوری در خطبه‌های نماز عید سعید فطر با اشاره به جایگاه عید فطر اظهارداشت: عید فطر عید بازگشت به فطرت است و به گفته مولاعلی(ع) هر روزی که در آن گناه نشود و نافرمانی خدا نباشد عید است.

امام جمعه موقت بردخون با بیان اینکه برخی مراجع امروز را سی ماه رمضان و فردا را روز عید فطراعلام کرده اند، افزود: هرکس طبق فتوای مرجع تقلید خود عمل کند.

وی اضافه کرد: مومنان  در یک ماه روزه‌داری به عبادت و صفای باطن پرداختند و در روز عید سعید فطر انگار که تازه متولد می‌شوند پس تلاش شود اعمال عبادی را مانند ماه رمضان در همه ماه‌ها ادامه دهیم و عبادات و قرائت قرآن فقط مختص ماه رمضان نباشد.

عاشوری به فضیلت عیدفطر اشاره کرد و گفت: عیدفطر اجتماع سالانه مومنان ، روز بخشش گناهان و شبیه روز قیامت است که ضرورت دارد کینه‌ها و کدورت‌ها را کنار بگذاریم و به فکر فقرا و نیازمندان جامعه باشیم.

 به دلیل شرایط کرونایی و برای حفظ سلامتی مردم، امسال نماز عید سعید فطر در مساجد جامع، بی بی مدینه، ولی‌عصر(عج) و قرآن شهر بردخون و با حضور مؤمنین برگزار شد.

نماز عید سعید فطر در مصلاهای شهرهای دیر، آبدان و بردخون و تعدادی از مساجد این شهرستان برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =