مسئولان زمینه اشتغال و تولید داخلی را فراهم کنند

کرمان - ایرنا - امام جمعه ریگان با بیان اینکه راه حل برون رفت از معضل بیکاری در سال جهش تولید به دست دولت و ملت است گفت: مسئولان باید زمینه اشتغال و تولید داخلی را فراهم و تقویت کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی روز یکشنبه در خطبه های نماز عید فطر ضمن تبریک عید بندگی افزود: یکی از معضلات اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی که در جامعه وجود دارد بیکاری است که پیامدهای مخرب و ویران کننده ای به جا می گذارد.

وی تصریح کرد: فقر، بالا رفتن سن ازدواج، افزایش آمار طلاق، اعتیاد و بزهکاریی هایی مانند سرقت و شرارت به دلیل بیکاری رخ می دهد.

امام جمعه ریگان اظهار داشت: عده زیادی از جوانان پس از صرف هزینه های زیاد برای تحصیل به خیل عظیم جوانان جویای کار ملحق می شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی از ناسازگاری و درگیری های خانوادگی بیماری ها و افسردگی به دلیل وجود بیکاری در جامعه است بیان داشت: راه حل برون رفت از بیکاری در سال جهش تولید به دست دولت و ملت است.

حجت الاسلام رنجبر ماهانی تصریح کرد: چرا انجام امور سرمایه گذاری در ریگان به تاخیر می افتد در حالی که در برخی شهرها ظرف کوتاه ترین مدت امور تسهیل می شود لذا می طلبد روحیه و فرهنگ کار و تلاش در جامعه تقویت شود.

وی ادامه داد: همه نهادها، سازمان ها، خیرین، ادارات و گروهای جهادی در رزمایش مواسات و کمک مومنانه که از ابتکارات رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی است به نیازمندان کمک کردند که جای تقدیر و تشکر دارد اما این حرکت خدا پسندانه یک تنفس موقتی بود و نباید فرهنگ کار وتلاش را تضعیف کند.

حجت الاسلام رنجبر ماهانی گفت: به فرمایشات امام خمینی (ره) که فرمودند، عید فطر از آن کسی است که در این ضیافت راه یافته است و تمام این مفاسدی که در عالم حاصل می شود برای این است که برخی در این ضیافت وارد نشده اند یا اگر وارد شده اند استفاده نکرده اند اشاره کرد.

وی بیان داشت: سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز قدس جان تازه ای به قدس شریف و رهروان آن بخشید.

امام جمعه ریگان به توصیه های مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: معظم له فرمودند هدف از مبارزه با اسرائیل در روز قدس آزادی تمام سرزمین فلسطین از بحر تا نهر و بازگشت همه فلسطینیان به سرزمین خودشان است.

وی افزود: سیاست آمریکا و صیهونیست ها انتقال درگیری ها به پشت جبهه مقاومت و راه اندازی جنگ های داخلی برای سرگرم کردن جبهه مقاومت و فرصت دادن به رژیم صیهونیستی است.

وی اظهار داشت: راه جلوگیری از این سیاست خباثت آمیز توجه به توصیه های حضرت امام (ره) است که فرمودند هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =