۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۵
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83798957
۰ نفر

برچسب‌ها

طوفان امفان ۱۳ میلیارد دلار به هند خسارت زد

دهلی نو-ایرنا- مقامات هندی اعلام کردند طوفان امفان که چند روز پیش مناطق شرقی این کشور در ایالت‌های بنگال و اودیسا را درنوردید، بیش از ۱۳ میلیارد دلار به زیرساخت‌های این دو ایالت آسیب زده است.

به گزارش رسانه‌های هند، مقامات بنگلادشی نیز اعلام کردند که تخمین‌های اولیه نشان می‌دهد که طوفان امفان پس از ورود به این کشور بیش از ۱۳۰ میلیون دلار به زیرساخت‌ها صدمه زده است. 
در هند و بنگلادش ، ۱۰۳ نفر به دلیل تخریب خانه‌ها، سقوط درخت و همچنین برق گرفتگی ناشی از طوفان امفان جان خود را از دست داده‌اند. پیش از ورود طوفان امفان به این دوکشور، بیش از ۳ میلیون نفر از مناطق ساحلی و پر خطر تخلیه شدند. 
یک مقام در ایالت بنگال در شرق هند گفت: این طوفان بیش از ۱۳ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است و به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار خانه آسیب رسانده است. 
در مناطق غربی ایالت بنگال، بیش از ۷۰۰ روستا به زیر آب رفته و ۸۰ هزار نفر آواره شده‌اند. 
صدها هزار نفر در اردوگاه‌های نجات قرار دارند که این امر نگرانی از شیوع ویروس کرونا در این اردوگاه‌ها را افزایش داده است. 
در شهر کلکته پایتخت ایالت بنگال،  تندبادهایی به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت باعث سقوط درختان، سقوط سقف خانه‌ها، قطعی آب و برق شده است. مقامات دولتی در حال تلاش برای احیای خدمات آب و برق در این شهر هستند. 
امفان یکی از شدیدترین طوفان‌هایی بوده است که هند و بنگلادش در چند دهه اخیر شاهد آن بوده‌اند. 
طوفان‌های فصلی معمولا بین ماه‌های آوریل تا دسامبر هر سال در هند و بنگلادش اتفاق می‌افتند و باعث مرگ و میر و همچنین خسارت‌های مالی گسترده در این کشورها می‌شوند.  مقامات دولتی مجبورند هر سال هزاران نفر را از مناطق پر خطر خارج کنند. 
در سال ۲۰۰۷ بر اثر وقوع یک طوفان بزرگ به نامه "سیدر" در بنگلادش حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را از دست دادند. در سال ۱۹۹۹ نیز یک طوفان بزرگ در ایالت اودیسا در شرق هند بیش از ۱۰ هزار قربانی گرفت. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =