۳ خرداد ۱۳۹۹، ۲۲:۰۱
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 83798749
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بخشدار غیزانیه : بخش زیادی از مشکلات آب این بخش تا یک ماه آینده حل می‌شود

اهواز-ایرنا- بخشدار غیزانیه گفت: بخش زیادی از مشکلات تامین آب بخش غیزانیه از توابع شهرستان اهواز با پروژه های در دست شرکت آب و فاضلاب خوزستان، تا یک ماه آینده حل می‌شود.

رسول ساکی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بخش غیزانیه ۸۵ روستا دارد که از این تعداد پنج روستا در اهواز قرار دارند و از تاسیسات اهواز آب شرب آنها تامین می‌شود و بقیه روستاها که از سه تاسیسات دیگر آب می گیرند با مشکلاتی مواجه هستند.

وی گفت: سه مجموعه تاسیسات آبرسانی در شهرستان های کارون، رامهرمز و شهر شیبان به ۸۰ روستای این منطقه آبرسانی می کنند.

بخشدار غیزانیه ادامه داد: خط انتقال آب شیبان ۵۵ کیلومتر طول دارد که این خط به دلیل قدیمی بودن هم قطر کمی دارد و هم در نقاط مختلف دچار فرسودگی و شکستگی است که در مسیر انتقال آب باعث هدر رفت آب می شود و آب با حجم بسیار اندکی به غیزانیه منتقل می شود.

ساکی بیان کرد: همین موضوع باعث می شود که روستاهایی که در غیزانیه از شیبان آب دریافت می کنند همواره با مشکل مواجه باشند.

وی افزود: از سال ۹۷ برای حل این مشکلات پیگیری ها آغاز شد که در نهایت مقرر شد پروژه جدید انتقال آب از شیبان به غیزانیه در سال گذشته افتتاح شود که متاسفانه به دلایل مختلف این اتفاق رخ نداد و مردم همچنان با مشکل تامین آب مواجه هستند.

بخشدار غیزانیه افزود: شرکت آب و فاضلاب خوزستان قول داده است که پروژه انتقال آب از شیبان به غیزانیه که شامل ۲۵ کیلومتر لوله کشی با اعتباری بالغ بر ۴۳۰ میلیارد ریال است تا یک ماه آینده به بهره برداری برسد و مشکل تامین آب این روستاها برطرف شود.

وی ادامه داد: تعداد دیگری از روستاهای غیزانیه از تاسیسات آبرسانی شهرستان کارون آب دریافت می کنند که به دلیل رعایت نکردن نوبت دهی در انتقال آب و لوله کشی نبودن برخی روستاها تامین آب در این مناطق نیز با مشکلاتی مواجه است که شرکت آبفار این قول را داده با نصب پمپ در مسیر لوله های انتقال آب و تکمیل لوله کشی به روستاهای فاقد سیستم آبرسانی تا یک هفته آینده مشکل تامین آب در این روستاها نیز حل شود.

ساکی گفت: بخش دیگری از روستاهای غیزانیه از تاسیسات آبرسانی رامهرمز تامین آب می شوند که به دلیل اینکه رامهرمز تامین آب رامشیر و رامهرمز و غیزانیه را برعهده دارد و به دلیل رعایت نکردن نوبت دهی و شکستگی و فرسودگی در خط انتقال آب این روستاها با مشکل مواجه هستند.

بخشدار غیزانیه ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب خوزستان اعلام کرده است که تا یک هفته آینده پروژه آبرسانی به رامشیر افتتاح می شود و تامین آب شرب رامشیر از رامهرمز جدا خواهد شد که با این کار بخش زیادی از مشکلات  تامین آب روستاهای غیزانیه از رامهرمز مرتفع خواهد شد.

استفاده از ۱۲ تانکر آبرسانی برای حل مشکل تامین آب در کوتاه مدت

ساکی بیان کرد: در این مدت یک ماهه تا زمان افتتاح پروژه های آبرسانی به غیزانیه برای حل مشکل تامین آب در این منطقه ۱۲ تانکر آبرسان تهیه شده است که کار آبرسانی را انجام خواهند داد.

وی گفت: یکی از مشکلات مردم این منطقه تامین آب دام آن ها است که به حجم بالای آب نیاز دارند و برای حل این مشکل باید جهاد کشاورزی ورود کند که متاسفانه همکاری لازم را در این بخش ندارند.

صبح امروز جمعی از مردم روستاهای بخش غیزانیه در اعتراض به نبود آب مسیر ورودی به این منطقه را بستند.

پارسال نیز مردم غیزانیه به دلیل تنش آبی در این منطقه تجمع کردند .

بخش غیزانیه از توابع شهرستان اهواز از ۲ دهستان غیزانیه و مشرحات تشکیل شده و بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت این بخش ۲۴ هزار و ۶۱۳ نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha