۷۶ درصد مردم آذربایجان‌غربی دستورالعمل‌های مقابله با کرونا را رعایت می‌کنند

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طبق بررسی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر ۷۶ درصد مردم استان، دستورالعمل‌های مقابله با شیوع بیماری کرونا را رعایت می‌کنند.

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در دیدار با پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان افزود: این امر نشان‌دهنده توجه مردم استان به موارد مربوط به مبارزه با شیوع بیماری کرونا و همکاری قابل توجه آنان است.

وی اضافه کرد: با مدد الهی و تلاش مجموعه‌های مختلف استان تا به امروز در خصوص مبارزه با بیماری کرونا موفق عمل کرده ایم و با سیاست بیماریابی درصدد شناسایی بیشتر مبتلایان و قطع زنجیره انتقال هستیم.

وی به همدلی شکل گرفته در استان برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و متاثر از کرونا و نیز کسب و کارهای زیان‌دیده اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به همت مردم و مسوولان به ویژه کمک‌های بنیاد مستضعفان حمایت‌های ویژه ای از طریق تهیه بسته های معیشتی و بهداشتی و نیز حمایت از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام (ره) انجام گرفته است.

استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام گرفته در سه بخش صنعت، گردشگری و کشاورزی ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان خسارت اقتصادی با شیوع بیماری کرونا بر استان تحمیل شده است.

شهریاری ادامه داد: نقش و همراهی نهادهایی چون بنیاد مستضعفان برای دوران پسا کرونا در جهت کاستن از حجم خسارت ها بسیار موثر است.

رییس بنیاد مستضعفان نیز در این دیدار با قدردانی از اقدامات مجموعه استان در مدیریت بیماری کرونا از نگاه ویژه این نهاد به آذربایجان‌غربی خبر داد و گفت: علاوه بر کمک‌های انجام گرفته برای کولبران، مددجویان، بسته‌های معیشتی و کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا، این هفته پنج‌هزار بسته معیشتی نیز بین مددجویان کمیته امداد توزیع می‌شود.

پرویز فتاح افزود: از زمان شیوع بیماری کرونا، بنیاد مستضعفان در کنار دولت بوده و خود را موظف به حمایت از اقشار و کسب و کارهای آسیب دیده می داند.

وی ادامه داد: یکی از حمایت های ویژه بنیاد در سال جاری از شهرستان چالدران خواهد بود و نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان در این شهرستان محروم سرمایه گذاری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، بیماری کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان غربی شیوع پیدا کرده و تاکنون نزدیک به ۱۳۰ هزار نفر در کشور به این بیماری مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha