راه‌اندازی ۷۰ هزار شغل زودبازده در دستور کار مدیریت استان اصفهان قرار دارد

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: امسال در شرایط پساکرونا راه‌اندازی ۷۰ هزار شغل زودبازده و در کنار آن تلاش برای تثبیت مشاغل موجود در دستور کار استان قرار دارد.

عباس رضایی در دومین جلسه شورای اداری استان در سال ۹۹ گفت: همه ادارات و دستگاه‌های مرتبط باید در این زمینه، تمام طرفیت‌های موجود را به کار گیرند.
وی به مدیران استان گفت: در دوره پساکرونا باید بودجه‌ها بصورتی تنظیم شود تا بتوانیم مشکلات مردم را بسرعت برطرف کنیم
استاندار اصفهان تاکید کرد: مدیران باید با حذف مخارج اضافی در ادارات و به حداقل رساندن ماموریت‌ها و برگزاری جلسات مجازی، فعالیت‌های خود را دنبال کنند.
رضایی از مدیران استان خواست از هفته آینده روزهای دوشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ برای ملاقات مردمی و حل مشکلات شهروندان در دفتر کارشان حضور داشته باشند و بدون تعیین وقت قبلی با مردم ملاقات کنند.
وی با بیان‌اینکه حیطه فعالیت مدیران کل، همه استان است نه شهر اصفهان، افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی، سرکشی به شهرستان‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.
استاندار اصفهان به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب نیز تاکید کرد و گفت: سال گذشته میزان بارش‌ها در بالادست زاینده‌رود  2 هزار و ۱۰۰ میلی متر بوده در حالی که امسال یکهزار و۱۸۰ میلی متر بارش نازل شده که کاهش ۴۸ درصدی در استان را نشان می‌دهد.
رضایی اضافه کرد: فروردین امسال ۱۸ درصد افزایش مصرف آب آشامیدنی داشتیم و برای صرفه‌جویی باید اطلاع‌رسانی صورت بگیرد زیرا با روشن شدن وسایل سرمایشی، میزان مصرف آب هم افزایش خواهد یافت.
استاندار اصفهان همچنین با اشاره به پیگیری‌ مدیریت استان برای تعویض شیرآلات آب مدارس گفت: فرمانداران با همکاری مناطق آموزش و پرورش، آبفا، اتاق بازرگانی، انجمن اولیا و مربیان و نوسازی مدارس در این زمینه اقدام کنند.
وی همچنین فرمانداران را به استفاده از ظرفیت علمی و مدیریت جوانان، بانوان و نخبگان در تصمیم‌گیریها و تصمیم سازی‌ها فراخواند و افزود: جانشین پروری یک ضرورت است و ما مدیران جانشین پروری نکرده ایم‌.
رضایی با بیان‌اینکه در آستانه مهار کرونا در اصفهان هستیم، اجرایی شدن دستورات بهداشتی و افزایش نظارت‌ها در این پیوند را در کلیه شهرستان‌های استان خواستار شد.
وی اظهار داشت: وضعیت کرونا در استان کنترل شده که این را مدیون کادر درمان، مردم استان و خیرین هستیم.
وی اضافه کرد: در این مدت، افراد زیادی هم در عرصه کمک‌های مومنانه پیشقدم شدند که باید از ایثار آنها تشکر کرد که تا امروز بیش از ۳۱۵ هزار بسته کمک معیشتی از برآورد ۴۰۰ هزار بسته مورد نیاز استان، تامین و توزیع شده است.
 استاندار اصفهان به تهدیدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز اشار کرد و گفت: امروز برخی از این این تهدیدها به فرصت تبدیل شده که نمود آن را در افزایش برخی از تولیدات داخلی استان اصفهان می‌توان دید.
وی در پایان از نمایندگان استان اصفهان در مجلس دهم شورای اسلامی تشکر کرد و گفت این عزیزان، کارهای بزرگی برای رشد و توسعه استان انجام دادند و باید با نمایندگان مجلس یازدهم نیز با وحدت و همدلی این روند را ادامه دهند.
دومین جلسه شورای اداری استان اصفهان عصر شنبه با حضور مدیران کل دستگاهای دولتی، بخش‌های عمومی، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و فرماندهان ارشد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی برگزار شد.
در این مراسم همچنین از خانواده شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر  و همچنین نمایندگان استان در مجلس دهم شورای اسلامی تجلیل شد.

در آغاز این جلسه حسینعلی حاجی نماینده شاهین شهر و میمه، حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان، علی بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار و عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین و خور و بیابانک  در مجلس دهم شورای اسلامی به بیان دیدگاه‌ها و گزارش عملکرد خود در دوران تصدی کرسی نمایندگی مجلس پرداختند.

همچنین مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به نقش یگان‌های استان اصفهان در سال‌های دفاع مقدس و پیروزی خرمشهر گفت: انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به آحاد جوانان یک ضرورت است.

سردار مجتبی شیروانیان افزود: امروز ثمره و میراث دفاع مقدس در دفاع از حرم، مقابله با بیماری کرونا و مواسات مومنانه، مشهور و ملموس است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این مراسم گفت: در ماه‌های گذشته در مجموع قریب هفت هزار و ۳۰۰ ابتلای مثبت به بیماری کرونا در محدوده  فعالیت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شناسایی شد که از این تعداد ۴۴۰ نفر فوت کردند.

دکتر طاهره چنگیز با اشاره به روند افولی ابتلای به این ویروس گفت: تعداد بیمارستان‌های ارجاعی بیماری کرونا در محدوده دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ۸  به ۶ بیمارستان تقلیل یافته است.
وی افزود: در مرحله اول غربالگری ۴ میلیون و ۱۱۳ هزار نفر ثبت نام و ثبت علائم شدند که از این تعداد ۵۷ هزار دارای  علامت خفیف بودند و 2 هزارو ۷۰۰ نفر راهی بیمارستان شدند.
چنگیز ادامه داد: در مرحله دوم ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر غربالگری و ۳ هزار نفر به بیمارستان ارجاع داده شدند که این غربالگری به شناسایی زودهنگام بیماران بدحال منجر شد و رتبه اول کشوری را در زمینه تعداد غربالگری به خود اختصاص دادیم.
وی اضافه کرد: همچنین همکاران شبکه بهداشت استان وضعیت ۳۸ هزار نفر از اطرافیان بیماران را به مدت ۱۴ روز متوالی پیگیری کردند که نقش موثری در کاهش ابتلا به این بیماری دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: در حوزه اصناف از مجموع ۱۹۸ هزار  و ۶۰۰ واحد صنفی استان ۹۱ درصد کُد بهداشتی گرفته‌اتد و بر اساس بازدیدهای صورت گرفته ۸۶ درصد از آنها دستورات بهداشتی را رعایت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =