روند مراجعه به بیمارستان‌های قم نزولی است

قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: شاهد یک روند و سیر نزولی در میزان مراجعه به بیمارستان‌ها و بستری بیماران در این استان هستیم اما این دلیلی بر اتمام موضوع کرونا نیست و نباید اطمینان کاذب به مردم داده شود.

به گزارش ایرنا، از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر روز شنبه در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با ویروس کرونا، اظهار داشت:  این دلیلی بر پایان موضوع کرونا نیست و نباید اطمینان کاذب به مردم داده شود.

وی بیان داشت: بی تفاوتی در موضوع کرونا، خطرناک ترین موضوع است و به هیچ عنوان نباید مردم موضوع کرونا را فراموش و فاصله گذاری‌های اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی را نادیده بگیرند.

وی تاکید کرد: بخشی از تمامی بیمارستان ها باید برای بیماران کرونایی در حالت آماده باش باشد تا در صورت بروز پیک مجدد، غافلگیر نشویم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید فطر گفت: از همشهریان تقاضا می کنیم تا در صورت امکان مسافرت نروند چرا که اگر به مناطق قرمز بروند خودشان را به خطر انداخته و اگر به مناطق سفید سفر کنند، مردم آن منطقه را دچار مشکل می کنند.

قدیر افزود: بیش از ۸۸ درصد مرگ و میرهای کووید ۱۹ در افراد پر خطر با بیماری زمینه ای از جمله بیماری های قلبی عروقی، دیابت، بیماری های مزمن ریوی کلیوی، سرطان ها، ضعف سیستم ایمنی و بیماری‌ها کبدی است، از این رو افراد باید بسیار مراقب باشند تا تماس‌هایشان به حداقل برسد.

رییس علوم پزشکی قم یادآور شد: با توجه به دستور ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی اماکن متبرکه باید دستورالعمل های بهداشتی در این مراکز رعایت و خادمان نیز آموزش های لازم را فرا بگیرند.

ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =