۱۸۲ میلیارد ریال به واحدهای تولیدی خسارت‌دیده از سیل ایلام اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: ۱۸۲ میلیارد ریال اعتبار برای واحدهای تولیدی خسارت دیده از سیل این استان در نظر گرفته شده است که پس از بررسی کمیته کارشناسی در قالب تسهیلات به این واحدها پرداخت می‌شود.

حیدر نعمتی روز سه‌شنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام اظهار داشت: واحدهای تولیدی که در حادثه سیل سال قبل بطور کامل خسارت دیدند در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند.

وی یادآور شد: دستورالعمل پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه واحدهای خسارت دیده از سیل ابلاغ شده است و متناسب با خسارتی که به این واحدها وارد شده پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: واحدهای شن و ماسه، پتروشیمی ایلام، کارخانه آرد و چندین واحد دیگر دچار خسارت‌های زیادی شدند.

معاون استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد: با پرداخت این تسهیلات بخشی از خسارت وارده به واحدهای تولیدی تامین شود.

رییس سازمان صنعت، معدن  و تجارت ایلام نیز گفت: بر اساس برآورد و بررسی انجام شده ۲۷۵ واحد صنعتی و صنفی دچار خسارت شدند که ۱۰۵ مورد صنعتی و مابقی صنفی بوده‌اند.

یارالله نصیری افزود: با توجه به اعتبار تخصیص یافته سعی می‌شود پس از بررسی کمیته کارشناسی، واحدهای آسیب‌دیده به بانک معرفی شوند. 

وی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل، واحدهایی که از بیمه خسارت دریافت کرده‌اند، مشمول دریافت تسهیلات نمی‌شوند.

در این نشست مسایل و مشکلات کارخانه آرد نگین غرب ایوان بررسی شد.

۲ موج بارشی سیلابی در تعطیلات نوروز سال گذشته باعث بروز خرابی‌های متعددی در حوزه زیرساخت‌های عمرانی، شهری، روستایی، عشایری، ابینه و زیربخش‌های کشاورزی در استان ایلام شد.

بیشترین خسارت‌ها به مناطق شهرهای ماژین دره‌شهر و عرب رودبار سیروان وارد شد.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =