بهره‌مندی ۸۰ درصدی دانش‌آموزان ملایر از شبکه شاد

همدان- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش ملایر گفت: ۸۰ درصد دانش آموزان این شهرستان از ظرفیت شبکه شاد بهره‌مند شدند و تاکنون ۲۰ محتوای تهیه شده توسط سرگروه‌های آموزشی و معلمان در شبکه ملی شاد بارگذاری شده و این تعداد رو به افزایش است.

هادی سلگی روز شنبه در شورای آموزش و پرورش ملایر اظهار داشت: ۲ نفر از معلمان ملایری در رشته‌های ریاضی و روانشناسی در شبکه استانی تدریس دارند.

وی افزود: فرهنگیان ملایر با تشکیل کارگروه‌های تولید محتوا از دانش‌آموزانی که به اینترنت دسترسی نداشتند، غافل نشدند و محتوای درسی را در قالب سی.دی، جزوه‌های کاربردی و درس‌نامه تهیه و در اختیار دانش‌آموزان قرار دادند.

مدیر آموزش و پرورش ملایر ادامه داد: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس فرصتی برای زمینه سازی آموزش مجازی شد و شبکه شاد می‌تواند حتی پس از بازگشایی مدارس نیز مکمل خوبی برای آموزش دانش‌آموزان باشد.

سلگی بیان کرد: با تلاش‌های بی‌وقفه سرگروه‌های آموزشی و تشکیل کارگروه از ابتدای اسفند سال گذشته، محتوای آموزشی برای تمام دروس ۶ پایه آماده و در اختیار آموزگاران و دانش‌آموزان سطح استان قرار گرفت.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس برای رفع اشکال گفت: دانش‌آموزانی که به امکانات اینترنتی دسترسی نداشتند، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس حضور پیدا کرده و با حضور دبیران و معلمان اشکالات درسی خود را رفع می‌کنند.

کلاس رفع اشکال با رعایت پروتکل بهداشتی

مدیر آموزش و پرورش ملایر ادامه داد: رفع اشکال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اتخاذ تدابیر لازم برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و طبق برنامه‌ریزی قبلی از طریق گروه‌بندی و زمان‌بندی در نرم‌افزار شاد انجام شده است.

سلگی اظهار داشت: تمامی سطوحی که در مدارس مورد استفاده دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، به صورت روزانه ضدعفونی و گندزدایی شده و توسط تیم ارزیابی متشکل از کارشناسان اداری مورد بازدید قرار می‌گیرند.

وی افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا بسته‌های بهداشتی همچون ماسک، دستکش، ژل و اسپری ضدعفونی تهیه و در اختیار همکاران اداری قرار گرفت و بیش از ۶ هزار عدد ماسک در سطح مدارس حاشیه شهر توریع شد.

مدیر آموزش و پرورش ملایر درباره برگزاری امتحانات نیز گفت: با توجه به تاثیر امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم در هدایت تحصیلی و کنکور، امتحان دروس این ۲ پایه به صورت حضوری و سایر پایه‌ها به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

آماده‌سازی ۱۳ حوزه امتحانی در ملایر

سلگی با بیان اینکه تمامی پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری امتحانات رعایت می‌شود بیان کرد: در این زمینه امتحانات رشته‌های انسانی، ریاضی و تجربی در یک روز و به صورت همزمان برگزار نمی‌شود و حوزه‌های برگزاری امتحانات نیز از هشت حوزه به ۱۳ حوزه افزایش یافته است.

وی یادآور شد: در حال حاضر بیش از سه هزار دانش‌آموز پایه نهم در این شهرستان مشغول تحصیل است و امتحانات آنها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که کمترین ازدحام را در حمل و نقل و جابجایی دانش‌آموزان داشته باشیم.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با بیان اینکه محیط برگزاری امتحانات بلافاصله پس از پایان ضدعفونی و گندزدایی می‌شود افزود: شبکه اجتماعی شاد یک جهش بزرگ در عرصه تعلیم و تربیت و مناسب جامعه امروزی که عصر ارتباطات و اطلاعات است، ایجاد کرد.

سلگی تاکید کرد: معلمان و دبیران برای همگام شدن با جامعه در حال تغییر امروزی باید به دنبال شیوه‌های جدید آموزش باشند و از طرفی شبکه شاد این قابلیت را دارد که در شرایط معمولی و فعالیت هادی مدارس به عنوان یک مکمل ارزشمند در فرآیند آموزش مورد استفاده قرار گیرد.

وی تاکید کرد: فیلم‌های آموزشی تولیدی معلمان فرهیخته ملایری در مقطع ابتدایی به واسطه کیفیت و دقت بالا، در شبکه ملی شاد به اشتراک گذاشته شد و مورد استفاده و بازدید میلیون‌ها دانش‌آموز در سراسر کشور قرار گرفته است.

سلگی همچنین درباره نحوه ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس قرآنی مقطع ابتدایی گفت: امتیازات علمی، رتبه‌های قرآنی و محدوده جغرافیایی مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در ثبت‌نام این دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به فرا رسیدن سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: آرمان‌ها و اندیشه‌های امام خمینی(ره) باید در بین نوجوانان و جوانان از طریق برنامه‌های پرمحتوا به عنوان رسالت خطیر آموزش و پرورش زنده نگه داشته شود.

بیش از ۳۷ هزار دانش آموزش ملایری در ۲۷۰ مدرسه در مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =