سهام شرکت زعفرانیه به شهرداری تربت‌حیدریه واگذار شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- شهردار تربت‌حیدریه گفت: با واگذاری سهام شرکت زعفرانیه به این نهاد خدماتی، تکلیف این مجتمع تجاری مشخص شد.

محمدصادق مجتهدی عصر روز شنبه در بازدید خبرنگاران رسانه‌های جمعی از طرح‌های عمرانی در دست اقدام این شهرداری افزود: با توجه به اینکه مجتمع زعفرانیه در بافت فرسوده این شهر قرار دارد ظرف دو سال اخیر پنج هزار و ۸۰۰ متر مربع از املاک و اراضی شرکت مادر تخصصی و حدود هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع از املاک شرکت زعفرانیه به تملک شهرداری درآمد تا گامی اساسی در راستای رونق بافت فرسوده برداشته شود.
وی اظهار داشت: به علت همکاری نکردن چند مالک در راستای توافق و تخریب املاک واقع در این مسیر، اجرای طرح جایگزین در میدان آزادگان تربت‌حیدریه متوقف شد اما شهرداری نهایت تلاش خود را برای جلب رضایت این مالکان انجام داده ‌است.
شهردار تربت‌حیدریه گفت: سامانه مشاغل کارگاهی تمام مراحل قانونی خود را طی کرده و با مشارکت مالکان روند احداث آن نیز آغاز خواهد شد و با بهره‌برداری از این سامانه، شهرداری برای خود تولید ثروت کرده‌ است.
مجتهدی افزود: با رویکرد بهسازی و زیباسازی بلوارها، اصلاح الگوی کشت و تغییر و بهره‌گیری مطلوب از روش‌های نوین آبیاری، بلوارهای مدرس، سردار سلیمانی، امام رضا (ع)، قرنی، رجایی و فردوسی جنوبی اصلاح و بهسازی شدند. 
وی با بیان این که اجرای طرح فضای سبز در بلوار شهید بهشتی و بلوار خرمشهر نیز در دستور کار است ادامه داد: در کوی امیر المومنین (ع) ۸۰ درصد معابر، جوی ها و جداول  آسفالت شده‌ است. 
شهردار تربت‌حیدریه گفت: در محله دیزقند که حدود ۱۴ سال است به شهر پیوسته، تاکنون هیچ اقدام زیربنایی  انجام نشده ‌است اما در عین حال با مشارکت ساکنان، در حال بازگشایی خیابان ۱۴ متری این مسیر طبق طرح تفضیلی شهر هستیم.
مجتهدی افزود: مراحل انتقال قطعی بوستان پیشکوه به شهرداری پیشرفت مطلوبی داشته است و در قالب صورتجلسه تنظیمی در اداره کل منابع طبیعی استان، شهرداری تربت‌حیدریه در آینده نزدیک مالکیت قطعی این منطقه تفریحی و گردشگری را بر عهده خواهد گرفت و این امر باعث می‌شود تا روند رو به رشدی را در این منطقه شاهد باشیم.
شهر ۱۳۰ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =