ارتش در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا پیشرو است

تهران - ایرنا - معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در زمینه مقابله با کرونا پیشرو است.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری عصر شنبه سوم خرداد در آیین گرامیداشت آزادسازی خرمشهر که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش برگزار شد در سخنانی اظهارداشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در زمینه مقابله با کرونا پیشرو است.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران با همت فرماندهی و همه مسئولان و با رعایت همه دستورالعمل‌ها از سوی کارکنان پایور و وظیفه، به جایی رسید که پادگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران از حیث رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در رتبه اول قرار گرفتند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه از بهمن تاکنون شاهد کمترین آسیب از ناحیه کرونا در ارتش بوده‌ایم، گفت: ما در سطح ارتش ۵ نفر فوتی داشتیم که اولا مرگ دو نفر از آنها به خاطر ابتلا به کرونا مشکوک‌ است و هنوز ثابت نشده است. از میان سه نفر دیگر نیز یک نفر تا لحظه آخر بیماری‌اش را نگفته بود و دو نفر دیگر نیز از قبل بیماری زمینه‌ای داشتند.

وی ادامه داد: ارتش در زمینه مقابله با کرونا موفق عمل کرده و در ادامه نیز موفق عمل خواهد کرد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش در ادامه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت و با بیان اینکه اولین وظیفه نیروی زمینی در مقابله با دشمن در جنگ‌های زمینی، جلوگیری از پیشروی دشمن به سمت داخل است، گفت: اگر نیروی زمینی ارتش وظیفه خود را برای مقابله با ارتش بعث در ابتدای تجاوز آنها به خوبی انجام نمی‌داد، یقینا دشمن به کرمانشاه و اهواز هم می‌رسید.

امیر سیاری با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش در دومین روز از دفاع مقدس عملیات کمان را با ۱۴۰ فروند هواپیمای جنگی انجام داد و تمام پایگاه‌های هوایی صدام را بمباران کرد، یادآور شد: نیروی دریایی ارتش نیز در هفتم آذر ۱۳۵۹ در جریان عملیات مروارید، کمر نیروی دریایی ارتش بعث را شکست.

وی با بیان اینکه تفکر بنی‌صدر با خط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زاویه داشت، گفت: خلل‌هایی که بنی‌صدر در روند کاری نیروهای مسلح ایجاد می‌کرد، باعث نمی‌شد که ارتش ایستادگی خود را برابر ارتش بعث کمرنگ کند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، بعد از عملیات‌های ظفرمندانه طریق‌القدس و فتح‌المبین، در تاریخ دهم اردیبهشت آغاز شد و روز سوم خرداد به نتیجه رسید.

امیر سیاری تاکید کرد: هدف اصلی عملیات بیت‌المقدس نشان دادن توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در دفاع از تمامیت ارضی کشور بود.

وی افزود: آماده شدن تجهیزات و نفرات و نقشه‌ها و تاکتیک‌ها ظرف یک ماه پس از پایان عملیات فتح‌المبین برای آغاز عملیات بیت‌المقدس، کاری‌ بسیار دشوار بود که به فضل الهی و همت رزمندگان انجام شد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: نزدیک ۶ هزار کیلومتر مربع وسعت منطقه عملیات بیت‌المقدس بود که ۲ برابر منطقه عملیاتی فتح‌المبین و ۱۰ برابر عملیات طریق‌القدس بود.

امیر سیاری یادآور شد: مداومت عملیات بیت‌المقدس ۲۶ روز بود بدین معنا که ما ۲۶ روز مداوم حمله کردیم و نفر اضافه کردیم و مهمات جابه جا کردیم و سوخت رساندیم و خطوط را کنترل کرده‌ایم و تدارکات را رسانده‌ایم و دشمن را تعقیب کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در جریان عملیات بیت‌المقدس، عملیات عبور از رودخانه با تمام پیچیدگی‌ها و مخاطرات آن با موفقیت و با عبور ۵ لشکر از رودخانه انجام شد، گفت: ما کمترین آسیب‌پذیری را در مرحله عبور از رودخانه داشتیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه عملیات بیت‌المقدس معجزه‌گونه انجام شد، گفت: توکل به خدا و توجه به شعار هیهات من‌الذله، اتکا به توان داخلی، ولایتمداری، ایثار و از خودگذشتگی، بارزترین جلوه‌های عملیات بیت‌المقدس بودند.

امیر سیاری در پایان گفت: آزادسازی ۶ هزار کیلومتر مربع از خاک جمهوری اسلامی ایران از جمله خرمشهر پس از ۱۹ ماه اشغال توسط ارتش بعثی، به اسارت درآمدن ۱۹ هزار نفر از نیروهای عراقی و بی‌آبرو شدن صدام نزد کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، مهمترین نتایج عملیات بیت‌المقدس بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =