مشکلات کشور با حاکمیت فرهنگ دفاع مقدس حل می‌شود

اردبیل - ایرنا - معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیرعامل کشور با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: حاکمیت فرهنگ دفاع مقدس در شئون مختلف جامعه به رفع مشکلات گوناگون کشور بطور موثر کمک می‌کند.

سردار غلامعسگر کریمیان عصر شنبه در نشست شورای اداری استان اردبیل افزود: فرهنگ بی‌نظیر دفاع مقدس با ایستادگی و مقاومت در برابر ظالمان زمانه توسط مردم انقلابی ایران و در سایه پیروی از ولایت ایجاد شده است.

او گفت: اقدامات و برنامه‌های خوبی برای حاکمیت این فرهنگ در شئونات مختلف جامعه به اجرا درآمده ولی آنگونه که شایسته است، کافی نمی‌باشد.

وی آزادسازی خرمشهر را شاه کلید پیروزی‌های بدست آمده در دوران دفاع مقدس دانست و افزود: باید با تمسک به روحیه مقاومت مردم ایران در دفاع مقدس، تلاش ، نوآوری ، برنامه‌ریزی و حرکت رو به جلو برای حل مشکلات جاری کشور اقدام کرد و در این ارتباط نباید از یاد خدا که عامل اصلی تمام موفقیت‌های ملت انقلابی ایران است، غفلت کنیم.

معاون پدافند غیرعامل کشور ادامه‌داد: رهبر معظم انقلاب در رهنمودهای اخیرشان فرمودند مسائلی مانند اشتغال، سبک زندگی ، نظام آموزش و پرورش، نظام بانکی و مالیاتی، آموزش عالی ، رسانه‌ها و فضای مجازی، نظام سلامت، محرومیت روستایی، نظام مدیریت و برنامه‌ریزی ، تولید علم و نرم افزار ، حفظ هویت ایرانی و اسلامی و نظایر آن به مثابه خرمشهرهایی هستند که در پیش داریم و باید برای موفقیت و رفع مشکلات موجود در ارتباط با این موارد گام‌های موثری را با پیروی از فرهنگ دفاع مقدس برداریم.

وی هویت ایرانی و اسلامی را از موارد مهمی ذکر کرد که دشمن در تلاش برای گرفتن آن از مردم ایران بویژه نسل جوان است و ادامه‌داد: راه اصلی حفظ این هویت حضور موثر در عرصه و عدم پیروی از دشمنان است.

سردار کریمیان همچنین با بیان اینکه اکنون فضای مجازی به یک حقیقت در زندگی امروزی تبدیل شده که باید آن را پذیرفت، اظهارداشت: برغم داشتن ظرفیت و خمیرمایه‌های مناسب از جمله فرهنگ کهن ایرانی و اسلامی و مردم فداکار و ایثارگر  نتوانسته‌ایم در ارتباط با تولید محتوا در فضای مجازی آنکونه که باید موفق باشیم.

وی افزود: به لحاظ تمرکز دشمن به منظور ایجاد شکاف بین جوانان و فرهنگ دفاع مقدس باید مخاطبان ما در ارتباط با برنامه‌ها و نیز تولیدات فرهنگی دفاع مقدس نسل کنونی باشند تا توطئه دشمن در این زمینه خنثی شود.

استاندار اردبیل نیز در این نشست از خدمات چهار ساله نمایندگان مجلس دهم با اهدای لوح سپاس تقدیر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =