اماکن تاریخی و مذهبی کرمانشاه بازگشایی می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه بااشاره به مصوبه امروز ستاد ملی کرونا گفت: موزه‌ها، اماکن تاریخی و مذهبی استان از فردا (یکشنبه چهارم خرداد) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی خواهد شد.

هوشنگ بازوند روز شنبه پس از نشسته ستاد ملی کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براین اساس از فردا همه موزه ها و اماکن تاریخی استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بازگشایی می شوند و همه اماکن متبرکه نیز با هماهنگی وزارت بهداشت و ستادهای استانی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری گشایش می یابد و از یک ساعت بعد از طلوع آفتاب تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب امکان زیارت برای مردم فراهم خواهد شد.
وی اظهارداشت: همه کارمندان اداری نیز با رعایت مسایل بهداشتی از شنبه دهم خرداد ماه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ براساس دستورالعمل سازمان امور اداری و استخدامی در محل کار خود حاضر می‌شوند.
رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۳۵۹ رسید.
کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (سوم خرداد) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی هزار و ۸۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که از بین مبتلایان جدید، ۳۸۶ مورد بستری جدید (۲۰ درصد) و هزار و ۴۸۳ (۸۰ درصد) از بیماران سرپایی و افرادی که از رهگیری تماس نزدیک با مبتلایان شناسایی شدند، هستند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر رسید.

اخبار مرتبط