استاندار: سمنان از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت زرد قرار دارد

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با اشاره به کاهش ابتلا و کنترل مرگ و میر ناشی از کرونا در این استان، گفت: استان سمنان در زمینه شیوع کرونا، به مرحله کنترل و مهار رسیده و اکنون در وضعیت زرد قرار دارد.

علیرضا آشناگر عصر شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته از سوی ستاد مقابله با کرونا استان سمنان موجب کاهش میزان ابتلا به کرونا و کنترل مرگ و میر در استان شده است.
وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده در ۱۲ روز گذشته تنها یک مورد فوتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان سمنان به ثبت رسید که این مهم از نشانه‌های مطلوب کنترل کرونا است.
وی با بیان اینکه استان سمنان در آغازین روزهای شیوع کرونا با توجه به نسبت‌ جمعیت، از درصد ابتلای بالایی برخوردار بود، خاطر نشان کرد: دانشگاه‌های علوم ‌پزشکی استان سمنان و شاهرود با تسریع در به انجام رساندن اقدامات و همچنین تسلط بر شرایط، نسبت به خدمات رسانی و ساماندهی بیماران در کمترین زمان ممکن تلاش کردند و امروز شیوع کرونا در استان سمنان به مرحله کنترل و مهار رسید.
آشناگر از آمادگی برای ورود به وضعیت سفید در برخی از شهرستان های استان سمنان که درصد ابتلا به بیماری بالایی داشتند خبر داد و افزود: در زمان حاضر استان در شرایط زرد قرار دارد اما این آمادگی وجود دارد تا ضمن ورود برخی شهرستان ها به وضعیت سفید، در آینده با همکاری و همراهی مردم شاهد سفید شدن وضعیت کل استان باشیم. 

استاندار سمنان به جلسه ستاد ملی کرونا با حضور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس با استانداران اشاره داشت و گفت: بر اساس مصوبه این ستاد، ساعت کاری ادارات از ۱۰ خرداد سال جاری به حالت عادی بازخواهد گشت و ادارات استان نیز از این تاریخ به بعد از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ فعالیت می‌کنند و تمام دورکاری ها و مرخصی های مرتبط با دورکاری و کرونا ذیل بخشنامه قبلی این ستاد، لغو می‌شود.
استاندار سمنان با بیان اینکه استان تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا است و نسبت به اجرای مصوبات و بازگشایی ها اقدام‌ خواهیم کرد، بیان داشت:در مورد بازگشایی اماکن مقدس و متبرکه امروز در جلسه ستاد ملی کرونا تصمیم گیری شد تا صحن ها از صبح تا قبل از نماز مغرب برای زیارت مردم بازگشایی شوند و در مورد بازدید از اماکن تاریخی نیز مقرر شد تا در جلسه بعدی ستاد تصمیم گیری شود.

بنا به گفته ظهر امروز رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۳۵۹ رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha