میدل ایست مانیتور: اسرائیل ماوای جنایتکاران و تروریست‌ها است

تهران - ایرنا - پایگاه خبری «میدل ایست مانیتور» همزمان با بحث داغ این روزهای فلسطین و «روز جهانی قدس» با اشاره به حمایت رژیم صهیونیستی از افراد جنایتکار، گزارشی را با عنوان «اسرائیل ماوای جنایتکاران و تروریست‌ها» منتشر کرده است.

در حالیکه رسانه‌ها و مقامات کشورهای اسلامی و عربی در روزهای اخیر هر کدام به نحوی اشغال ۷۲ ساله فلسطین توسط رژیم اسرائیل را محکوم کرده‌اند، پایگاه میدل ایست مانیتور امروز (شنبه) در گزارش خود به ابعاد مختلف اقدامات خصمانه و جنایت‌های این رژیم پرداخته است.

این نشریه با اشاره به قتل «الکس عوده» فعال فلسطینی- آمریکایی در اکتبر ۱۹۸۵ (مهر- آبان ۱۳۶۴) توسط صهیونیست‌های تندرو در کالیفرنیا نوشت: بدن عوده توسط یک بمب لوله‌ای تکه تکه شد، اما قاتلان وی هیچگاه دستگیر نشدند.

طبق این گزارش، ساعت‌ها بعد از این کشتار وحشیانه «ایرو روبین» رئیس «اتحادیه دفاع یهودی» در آن زمان در اظهارنظری گفت: برای عوده ناراحت نیستم. او به چیزی که استحقاقش را داشت، رسید.

با وجود تعیین جایزه یک میلیون دلاری از طرف «اف‌بی‌آی» برای معرفی قاتلان عوده، حتی یک نفر هم در ارتباط با این پرونده دستگیر نشد و مظنون‌های اصلی اف‌بی‌آی و پلیس آمریکا به نام‌های «باروخ بن یوسف» با نام اصلی «اندی گرین» و «اسرائیل فوکس» مشهور به «کیت فوکس» نیز از دست قانون فرار کردند.    

به نوشته میدل ایست مانیتور، این دو نفر چند ماه پس از انجام عملیات تروریستی علیه عوده بخاطر فرار کردن به فلسطین اشغالی، تبدیل به متهمین اول پرونده شدند. آنها توسط رژیم جنایتکار اسرائیل تحت محافظت هستند.

محل انجام عملیات تروریستی سال 1985 در شهر سانتا آنا ایالت کالیفرنیا

این پایگاه خبری اضافه کرد که صهیونیست‌ها در روند رسیدگی به پرونده در اف‌بی‌آی مانع تراشی می‌کردند. از سوی دیگر نیز واضح است که دولت آمریکا فشار حداکثری خود را برای عودت قاتلان عوده و محاکمه آنها به کار نگرفت.  

عوده، زاده روستای مسیحی‌نشین «جفنا» در کرانه باختری محلی نزدیک به صهیونیست‌های تندرو بود و زندگی خود را در ایالات متحده صرف فعالیت در کمیته عربی- آمریکایی ضد تبعیض کرد. وی تمام تلاش خود را کرد تا به مردم خود در مورد اشغالگری اسرائیل آگاهی بخشد. قاتلان این فعال فلسطینی قطعا اقدامات وی را به عنوان تهدیدی برای صهیونیسم افراطی می‌دیدند.

میدل ایست مانیتور در ادامه نوشت: به موجب قانون نژادپرستانه «بازگشت»، فوکس و بن یوسف قادر به اخذ شهروندی شدند و اسرائیل چندین دهه سد راه تلاش‌های اف‌بی‌آی برای بازگرداندن قاتلان عوده شده است.

این رفتار برای رژیم صهیونیستی که در زمره سرکش‌ترین رژیمهای در جهان است، عادی تلقی می‌شود و صهیونیست‌های افراطی نظیر فوکس و بن یوسف بر حسب عادت به اسرائیل پناهنده شده‌اند.

الکس عوده

به نوشته این پایگاه خبری، صهیونیست‌های افراطی از سراسر جهان برای فرار از عدالت در اسرائیل خواهند ماند. برای مثال، یکی از آنها «گریگوری شلی» هکر فرانسوی معروف به «اولکان» در دادگاه فرانسه متهم به مزاحمت‌های تلفنی است که یک مورد از آنها مرگبار توصیف شده است. شلی عضو شاخه اتحادیه دفاع یهودی در این کشور است که پیش از برگزاری دادگاه به فلسطین اشغالی گریخت.

امروز قاتلان عوده در مستملکات غیرقانونی صهیونیست‌ها که از فلسطینی‌ها در کرانه باختری غصب شده، زندگی می‌کنند. بن یوسف اکنون یک وکیل بلندپایه در فلسطین اشغالی است که از برخی تروریست‌ها، مذهبیون افراطی و قاتلان صهیونیست دفاع می‌کند.

وی همچنین یکی از سردمداران «جنبش کوه معبد» یک گروه افراطی یهودی است که برای ساخت «کنیسه» در محل حرم شریف، خواستار تخریب «مسجدالاقصی» و «قبه الصخره» هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =