جریمه یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال برای قاچاق خشکبار در چاراویماق

تبریز - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: متهم قاچاق خشکبار در شهرستان چاراویماق به یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

سیداحد یوزباشی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ماموران نیروی انتظامی شهرستان چاراویماق در حین گشت زنی به یک دستگاه خودروی باری مشکوک برخورد کرده و پس از بررسی به ظن قاچاق، انواع خشکبار از این خودرو کشف و برای رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان هشترود ارسال کردند.

وی اظهار داشت: پس از وصول پرونده، راننده خودرو به شعبه احضار و تفهیم اتهام شد که در دفاعیات خود اعلام کرد که تنها راننده بوده و در قبال این بار کرایه گرفته است و بار متعلق به شخص دیگری است و از ارزش و قاچاق بودن آن خبر ندارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: صاحب اصلی کالا پس از حضور در شعبه با قبول مالکیت کالاها اعلام کرد که این اجناس را از یکی از استان های مرکزی کشور خریداری کرده و جهت فرآوری به این استان آورده‌ است و کاملا ایرانی بوده و قاچاق نیست.

یوزباشی، ادامه داد: شعبه پس از استعلام از سازمان جهاد کشاورزی استان، کالاهای مکشوفه را قاچاق اعلام کرد و شعبه پس از بررسی کلیه اوراق و محتویات پرونده، اتهام قاچاق کالا را محرز و مسلم دانست و ضمن ضبط کالا، صاحب کالا را به پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال جریمه معادل یک برابر ارزش اولیه کالا در حق صندوق دولت محکوم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها