قاب روز؛ حس شیرین انتقام به روایت میلان

تهران- ایرنا- تیم فوتبال آث میلان، ۲ سال بعد از شکست در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل لیورپول در استانبول، این تیم را در فینالی دیگر شکست داد تا انتقام آن باخت تلخ را خیلی زود بگیرد.

تیم فوتبال آث میلان برای گرفتن انتقام باخت عجیب و تلخ در فینال لیگ قهرمانان اروپای سال ۲۰۰۵ در برابر لیورپول، زیاد صبر نکرد و در سال ۲۰۰۷، یعنی ۱۳ سال پیش در چنین روزی، موفق شد این کار را انجام دهد.

شاگردان کارلو آنچلوتی در فینال آتن و در ورزشگاه المپیک موفق شدند با نتیجه ۲ بر یک از سد لیورپول بگذرند و برای هفتمین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرند. جالب است که این آخرین قهرمانی میلان تا به حال در این مسابقات بوده است.

هر ۲ گل روسونری در این دیدار توسط «فیلیپو اینزاگی» در دقایق ۴۵ و ۸۲ زده شد. تک گل لیورپول نیز توسط درک کویت در دقیقه ۸۹ وارد دروازه دیدا شد.

گفتنی است در فینال سال ۲۰۰۵ لیگ قهرمانان اروپا که در ورزشگاه تورک الکام استانبول برگزار شد؛ میلان دیداری که در نیمه نخست با سه گل برده بود را در نیمه دوم با تساوی سه بر سه عوض کرد و نهایتا شاگردان رافائل بنیتز در ضربات پنالتی موفق شدند به برتری برسند و یکی از بزرگترین کامبک‌های تاریخ دنیای فوتبال را رقم بزنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha