آزادسازی خرمشهر نقطه عطف دفاع مقدس است

خمین - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه خمین گفت: عملیات آزادسازی خرمشهر از نقاط عطف دوران دفاع مقدس است که با رمز وحدت و همدلی به پیروزی رسید.

سرهنگ پاسدار« محمد مهدی میرهادی» روز شنبه در حاشیه گلباران قبور شهدا در خمین به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد در گفت و گو با ایرنا افزود:  فتح خرمشهر اوج وحدت و برادری رزمندگان اسلام شد و پیروزی را برای ملت سرافراز ایران به ارمغان آورد.
وی بیان کرد:  از نکات بارز در عملیات آزاد سازی خرمشهر همسان نبودن تجهیزات و نفرات ما نسبت به دشمن بود ولی توکل به خدا و وحدت توانست این پیروزی را محقق سازد.
سرهنگ میرهادی ادامه داد: یکی دیگر از نکات بارز عملیات آزاد سازی خرمشهر نتیجه اعتماد به جوانان بود، زیرا با اعتماد به جوانان، آنان طرح ریزی کردند و خداوند پیروزی را داد.
وی سوم خرداد را حماسه بی نظیر در تاریخ انقلاب اسلامی و نتیجه مقاومت ملت قهرمان ایران دانست و گفت: فتح خرمشهر یکی از با عظمت‌ترین عملیاتهای نظامی عصر حاضر بود.
فرمانده سپاه ناحیه خمین اظهار داشت: باید از تاثیرات شگرف این اعجاز رزمندگان برای تقویت و ‌توسعه و ‌تحکیم مبانی انقلاب در تمامی جهات بهره‌برداری شود
سرهنگ پاسدار میرهادی افزود: 40 نفر از شهدای زادگاه امام راحل در عملیات فتح خرمشهر به مقام شهادت رسیدند.
گلباران و عطرافشانی قبور شهدا و پردهبرداری از نمادهای دفاع مقدس از برنامه های گرامیداشت  سالروز آزادسازی خرمشهر در خمین بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =