آبشار سوباتان تالش در فهرست آثار ملی ثبت شد

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: آبشار ورزان یا سوباتان این شهرستان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد و دستگاه‌های متولی با معرفی علمی و هنری این اثر، از جاذبه‌های آن برای رونق گردشگری استفاده کنند.

سید عیسی مهدوی روز شنبه در آئین رونمایی از ورقه ثبت آبشار در فرمانداری تالش اظهار کرد: آبشار سوباتان در روستای ورزان این شهرستان قرار دارد و قدمت آن به دوره یخچالی و چهارم زمین شناسی بر می گردد و به شماره ۶۶۱ در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

وی ادامه داد: این آبشار در ۳۶ کیلومتری شمال غرب شهر تالش از جاذبه های طبیعی و گردشگری این شهرستان است و با زیبایی های خاص خود در جذب مسافر و گردشگر تاثیر بسزایی دارد.

فرماندار تالش ثبت آثار طبیعی و گردشگری در فهرست آثار ملی را گامی برای اعتلای میراث فرهنگی دانست و از دستگاه های متولی خواست، برای معرفی این قبیل آثار، کارهای مطلوبی انجام دهند.

وی گفت: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تالش باید با تهیه تابلوها و بنرهای متنوع از آثار و نقاط گردشگرپذیر، به اقتصاد گردشگری تحول بخشد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =