۲۱ زندانی جرائم غیرعمد یزد آزاد شدند

یزد- ایرنا- مدیر نمایندگی ستاد دیه یزد گفت: در ماه مبارک رمضان امسال با برگزاری جشن گلریزان و همکاری مردم نوعدوست ۲۱ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان آزاد شدند.

اسلام افشون روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بدهی این افراد ۶۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بود که ۶۱ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال از این مبلغ توسط کمیته صلح و سازش با همکاری مددکاران زندان‌ها، شوراهای حل اختلاف و قضات اجرای احکام از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ و با پرداخت سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال زمینه آزادی آنها فراهم شد.

وی ادامه داد: برای اولین بار به خاطر شرایط کرونایی جشن‌های گلریزان به صورت مجازی و برخط ( آنلاین )  در کشور در مرکز استان و شهرستان‌های استان با حمایت و استقبال خوب عموم خیران و شهروندان بنحو مناسب برگزار شد.

این مسوول اظهار کرد: برگزاری ویژه برنامه بخشش حیدری، طراحی و نصب تعداد ۱۵ بنر و بیلبورد در سطح شهر، تولید و پخش برنامه تلویزیونی ماه مهربانی به مدت ۳۰ شب  و ارسال ۳۰ هزار پیامک به همشهریان صورت گرفت .

افشون همچنین از برگزاری جلسات مکرر با صاحبان مشاغل، خیران و کسبه سرشناس و مصاحبه با نشریات و رسانه‌های گروهی برای جذب کمک‌های مردمی خبر داد که طبق برنامه صورت گرفت .

در سال ۱۳۹۸ برای آزادی ۲۶۰ محکوم مالی جرایم غیرعمد ۷۳ میلیارد ریال توسط خیران پرداخت شد.

هم اکنون  ۲۲۵ زندانی در زندان‌های استان به سر می‌برند که برای آزادی آنها  ۵۷۲ میلیارد ریال نیاز است . 

یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که هم اکنون حدود چهار هزار نفر در ندامتگاه های استان دوره محکومت خود را که طی می کنند که جرم بیشتر این افراد که شهروندان سایر استان ها هستند، در ارتباط با مواد مخدر است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =