۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۸
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83798373
۱ نفر

برچسب‌ها

 پنج تن چوب قاچاق در سقز کشف شد
کشف چوب قاچاق در سقز

سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گفت: پنج تن چوب قاچاق در روستاهای این شهرستان کشف و 2 دستگاه اره موتوری ضبط شد.

سهراب احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همکاران اداره ما با مشاهده یک دستگاه وانت سایپا حامل مقطوعات چوب بید قاچاق اقدام به تعقیب نامحسوس آن برای شناسایی محل دپو و شناسایی سایر متخلفین کردند که سرانجام محل دپو در انباری در محله صالح آباد سقز که مالکین دارای سابقه تخلف در سالیان گذشته بودند شناسایی شد.

وی اضافه کرد: پس از کسب دستور قضایی و با همراهی مامورین کلانتری ۱۳ و در اقدامی به موقع مقطوعات ممنوعه که یک و نیم تن چوب بود توقیف گردید و همچنین متخلفان برای اعمال قانون به مرجع قضایی معرفی شدند.

احمدی افزود: طی گزارشی از همیار طبیعت مبنی بر قطع و حمل درختان بید خودرو در روستای قبغلو، نیروهای کشیک اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سقز سریعا  به محل عزیمت و یک وانت سایپا حامل چوب را توقیف کردند.

وی با بیان اینکه از این متخلفان ۳ و نیم تن چوب قاچاق کشف شد، یادآور شد: دو دستگاه اره موتوری را ضبط و به محل اداره منابع طبیعی سقز انتقال دادیم و متخلفان هم به مرجع قضایی ارجاع داده خواهند شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز تاکید کرد: با متخلفانی که درختان را قطع می کنند و بصورت آشکار و مخفیانه به شهرهای اطراف قاچاق می کنند، بشدت برخورد می کنیم و راه قاچاق چوب را بروی قاچاقچیان و متخلفین متوقف می کنیم.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha