مشکلات خوزستان را پیگیری می‌کنیم

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با حداکثر توان مشکلات مردم خوزستان را پیگیری می‌کنیم، گفت: در حال حاضر مردم عزیز خوزستان با مشکلات متعددی ناشی از شیوع بیماری کرونا مواجه هستند و مجبور هستند برای درمان به سایر شهرها سفر کنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی روز شنبه در جمع برخی از منتخبان مجلس یازدهم با اشاره به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر اظهارداشت: در جریان عملیات بیت‌المقدس که در نهایت منجر به آزادسازی خرمشهر شد، مقامات آمریکایی هول و هراس بسیاری داشتند و حتی در زمینه دیپلماسی نیز بسیار فعال وارد صحنه شدند تا از پیروزی ایران جلوگیری کنند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا تلاش می‌کرد برای جلوگیری از پیشروی و پیروزی ایران با کشورهای عربی رایزنی‌های دیپلماتیک انجام دهد تصریح کرد: در همان زمان رادیو لندن اعلام کرد آمریکا درصدد کسب حمایت کشورهای اسلامی مانند پاکستان، ترکیه، مالزی، اندونزی و الجزایر است، اما با همه این تلاش‌های مقامات آمریکایی رزمندگان اسلام توانستند به پیروزی دست یابند و خرمشهر آزاد شد.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد افزود: با مرور وقایع تاریخی بارها و بارها ثابت شده است که آمریکایی‌ها نتوانستند در برابر اراده ملت ایران که نشأت گرفته از ایمان و اتکای به خداوند متعال است به موفقیتی دست پیدا کنند و همواره مفتضحانه شکست خوردند. این وقایع تاریخی باید درسی برای این روزهای ما باشد و در زمینه‌های مختلف سیاست‌گذاری تا اجرا در شئون مختلف کشور از این تجارب استفاده کنیم.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بیان داشت: به عیان می‌توانیم در سال‌های اخیر تحرکات آمریکا را علیه ایران مشاهده کنیم و همانطور که آمریکا در جریان عملیات بیت‌المقدس سعی داشت با رایزنی دیپلماتیک با کشورهای عربی و همسایه ایران جلوی موفقیت‌های ایران را بگیرد، در سال‌های اخیر نیز این رایزنی‌های دیپلماتیک و اعمال فشارهای مختلف از درگاه تحریم‌ها ادامه دارد ولی باز هم در این معرکه نیز آمریکا شکست خورده است و پیروزی‌های ایران بیش از پیش به وقوع پیوسته است.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان آزادسازی خرمشهر نقش بی‌بدیل مردم عزیز و شریف خوزستان را نباید نادیده گرفت، تصریح کرد: نقش مردم در آزادسازی خرمشهر آنقدر محسوس و مؤثر بود که رسانه‌های بیگانه نیز نتوانستند در اخبار خود از آن چشم پوشی کنند.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: از سوی دیگر امام خمینی (ره) نیز همراهی مردم با قوای نظامی را ماندگارترین برگ تاریخ در آزادسازی خرمشهر خواندند. این نقش مردم خوزستان فقط منحصر به آن دوران نیست و همواره مردم شریف خوزستان برای حمایت از انقلاب و ایران اسلامی در خط مقدم حضور داشتند.

وی با اشاره به محرومیت‌های استان خوزستان خاطرنشان کرد: وقتی که اینقدر فداکاری و ایثار مردم عزیز خوزستان در گذشته تاریخ وجود دارد و همچنان می‌توان مثال‌های متعددی از ایثار آنها برای انقلاب و کشور زد، شایسته نیست محرومیت‌هایی را در این استان داشته باشیم و مردم این منطقه با بسیاری از مشکلات دست و پنجه نرم کنند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت استان خوزستان در زمینه کرونا نیز گفت: در حال حاضر مردم عزیز خوزستان با مشکلات متعددی که ناشی از شیوع بیماری کرونا است مواجه هستند و بنابر گزارش‌هایی که به دست ما رسیده است تخت‌های بیمارستانی و خانه‌های بهداشت با استانداردها فاصله دارند تا جایی که مردم عزیز خوزستان مجبور هستند برای درمان به سایر شهرها سفر کنند.

قاضی‌زاده هاشمی دامه داد: در مجلس یازدهم ما نیز در کنار منتخبان مردم خوزستان به بررسی و رفع مشکلات مردم این منطقه می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم با حداکثر توان بتوانیم با پیگیری و مطالبه از دستگاه‌های اجرایی مشکلات مردم را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات مردم خوزستان مسئله اشتغال است، تصریح کرد: با وجود اینکه بخش عمده‌ای از نفت ایران در استان خوزستان تولید و توزیع می‌شود جوانان این استان نباید مشکلی در زمینه اشتغال داشته باشند؛ بنابراین باز هم ما در کنار نمایندگان خوزستان قرار می‌گیریم تا بتوانیم برای حل مشکلات اشتغال جوانان خوزستان نیز از مجلس اقدام کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =