ادای احترام مسئولان و خبرنگاران آستارا به شهدای فتح خرمشهر

آستارا - ایرنا - جمعی از مسئولان و خبرنگاران آستارا به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و به یاد شهدای آن عملیات غرورآفرین، مزار ۶ شهید گمنام این شهرستان را غبارروبی و عطرافشانی کردند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا روز شنبه در این آئین گفت: سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، برگی زرین در تاریخ کشورمان است و شهدا در راه اعتلای کشور، خالصانه جانفشانی کردند. 

سامان ساسانیان بیان کرد: خبرنگاران در دفاع مقدس انعکاس دهنده ایثارگری های رزمندگان بودند و امروز نیز، باید مروج فرهنگ شهادت باشند و مشکلات مردم را از مسئولان مطالبه کنند.

وی ادامه داد: توان نظامی و وحدت مردم از عوامل بازدارنده توطئه های دشمنان است و دستگاه های متولی باید بستر گرایش جوانان به ایثار و ارزش‌ها را فراهم کنند. 

وی اظهار کرد: امنیت و اقتدار ایران اسلامی  هدیه شهدا به کشور محسوب می شود و تجلیل خانواده های شهدا، ایثارگر و جانباز، گامی برای ارج نهادن به ایثارگران دفاع مقدس است. 

پنج شهید گمنام در ورودی شهر آستارا و یک شهید گمنام در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان دفن شده اند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۶ شهید را به نظام اسلامی تقدیم کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =