بخش اعظمی از مطالبات کارکنان شهرداری مهاباد پرداخت شد

مهاباد- ایرنا- شهردار مهاباد گفت: مطالبه کارکنان شهرداری تا پایان سال ۱۳۹۸ به غیر از اضافه‌کاری آنها پرداخت شد.

کامران فاتح روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مطالبات معوقه مربوط به کارکنان شهرداری از جمله کارمندان اداری، قراردادی، رسمی و آتش‌نشانی مربوط به سال گذشته به غیر از اضافهکاری بود که به‌طور کامل پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در طول یک ماه گذشته این معوقات در چهار مرحله به پرسنل شهرداری پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه عمده بدهی پرسنل شهرداری مربط به اضافه‌کاری است، افزود: مطالبات مربوط به اضافه‌کاری ۲ سال گذشته شامل سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ هنوز پرداخت نشده و باقی مانده است.

شهردار مهاباد اظهار داشت: محور اصلی برنامه‌های مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری در سال جاری ادامە روند پرداخت حقوق معوقه و مطالبات همکاران بوده و  و جای قدردانی دارد که علیرغم فشار مالی فراوان، کماکان همکاران شهرداری برای تداوم عمران و آبادانی شهر، به‌صورت شبانه‌روزی در تلاش هستند.

«فاتح»، نقش کارکنان شهرداری مهاباد را در مبارزه با ویروس کرونا و همراهی با تصمیمات ستاد پیشگیری اساسی دانست و افزود: به منظور ارج نهادن به زحمات کارکنان و رفع مشکلات موجود تمام تلاش خود را برای تامین منابع مالی و پرداخت مطالبات همکاران به کار خواهیم گرفت.

وی تاکید کرد:  همکاری شهروندان در پرداخت به موقع عوارض شهرداری، می‌تواند به شهرداری در پرداخت به موقع حقوق کارکنان، اجرای طرح های عمرانی، خدماتی و بهسازی شهری کمک کند.

وی با اشاره به اینکه بودجه مصوّب شهرداری این شهر برای سال جاری با ۲۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته ۷۵۰ میلیارد ریال تعیین شده است، گفت: بیش از ۶۰ درصد بودجه سال جاری معادل ۴۶۰ میلیارد ریال صرف هزینه خدمات شهرداری و پرسنل می‌شود و ۴۰ درصد باقیمانده نیز برای پروژه‌های عمرانی شهر در نظر گرفته شده است.

شهر ۱۶۶ هزار و ۵۱۸ نفری مهاباد دارای ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت بوده و از سال ۱۳۰۶ بلدیه یا شهرداری در آن راه‌اندازی شده و کامران فاتح چهل‌وسومین شهردار این شهر است.

شهرداری مهاباد با بیش از ۸۰۰ نفر پرسنل در بخش‌های مختلف در مقایسه با سایر شهرداری‌های استان آذربایجان‌غربی دارای بیشترین نیروی مازاد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =