۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 2144
کد خبر: 83798209
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج طرح گردشگری در کرمانشاه تصویب شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه، از تصویب پنج طرح سرمایه‌گذاری گردشگری با اعتبار ۱۵۷ میلیارد تومان در این استان خبر داد.

علی اصغر رشنو روز شنبه در حاشیه دومین جلسه کمیته فنی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: از جمله طرح های گردشگری، می توان به تصویب طرح ساخت هتل، مجتمع گردشگری و اقامتگاه سنتی اشاره کرد.
او در ادامه تصریح کرد: احکام اعضای این کمیته که مدیرکل میراث فرهنگی استان به عنوان رییس کمیته و معاون سرمایه گذاری به عنوان دبیر کمیته معرفی شده اند از سوی معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه صادر شده که باید جلسات فنی سرمایه گذاری به صورت مرتب هر هفته برگزار شود و نتیجه آن به اطلاع آن مقام مسوول برسد.
وی تسهیل و تسریع در صدور موافقت اصولی تاسیسات گردشگری را در سال ۹۸ بسیار موفقیت آمیز خواند و این امر را نتیجه تلاش اعضای کمیته های فنی وسرمایه گذاری و ایجاد امکانات ثبت در سامانه موافقت اصولی و تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و مشکلات سرمایه گذار دانست.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا، دارای بیش از چهار هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده است. 
۲۷ هتل، سه هتل آپارتمان، ۱۹ مهمانپذیر، هفت سفره خانه، ۱۵ واحد پذیرایی بین راهی منفرد، ۱۷ رستوران بین راهی، ۱۴ مجتمع گردشگری، حدود ۲۰ اقامتگاه بوم گردی، ۵۰ خانه مسافر دارای مجوز موقت در سطح استان کرمانشاه وجود دارد.