آزادسازی خرمشهر ماشین جنگی دشمن را از کار انداخت

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: از کار انداختن ماشین جنگی دشمن پیامد مهم حماسه آزادسازی خرمشهر بود چرا که ده‌ها هزار نفر از نیروهای بعثی در این عملیات به هلاکت رسیده و یا اسیر شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز شنبه در جلسه سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران نکوداشت فاتحان خرمشهر و ایثارگران عرصه سلامت که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد گفت: از پیامدهای دیگر این ایثارگری که با حضور تعداد زیادی از رزمندگان لرستانی بود می‌توان به ورود به مسجد جامع و برافراشته کردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی و بدنبال آن خوشحال کردن امام امت(ره) اشاره کرد.
وی ادامه داد: نشان دادن قدرت جمهوری اسلامی به جهانیان دیگر پیامد این پیروزی بود و نشان داد که این نظام می تواند در مقابل شرق و غرب بایستد.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به فراوانی پیامدهای فتح خرمشهر افزود: تشکیل نشست هایی در این خصوص و ایجاد اتاقی بر ای بازگویی رزم دلاورمردان ضروری است که این مسئله اراده همه دستگاه‌های مرتبط را می‌طلبد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهار داشت: بازگو کردن ایفای نقش و توصیف دلاوری های سپاه استان و لشگر ۸۴ برای جوانان لرستانی ضروری است لذا تا زمانی که پیشکسوتان در قید حیات هستند می بایست این مهم صورت پذیرفته و اهل هنر و قلم نیز خاطراتشان را ثبت و ضبط کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: آنچه که در فتح خرمشهر مشاهده شد صبر، تقوا و ایمان والای رزمندگان اسلام بود، در حالیکه کمتر از دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته بود دشمن با الگوگیری از نظام سلطه، کشور را آماج حمله قرار داد اما رزمندگان اسلام پس از ۱۹ ماه در عملیات بیت المقدس با موفقیت سرزمین میهن اسلامی را از دست دشمنان کوردل خارج کردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه فتح خرمشهر یکی از روزهای زیبا در تاریخ جمهوری اسلامی به شمار می رود افزود: این یک مقطع حساس در جنگ بود به گونه ای که جنگ ۸ ساله به قبل و بعد فتح تقسیم می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =